Redmi note 10s rom atma hakkında sorular

Öncelikle herkese iyi forumlar. Ben Redmi note 10s telefonuma custom rom atmak istiyorum(Kesitler kanalındaki videodan dolayı). Bazı sorularım var.
1)Garanti kapsamından çıkar mı?
2)Rom atarken herhangi bir sıkıntı çıkarsa telefonda düzeltilemeyecek arıza çıkar mı?
3)Rom atmak mediatek işlemcilerde sıkıntı çıkarır mı?
4)Hangi romu tavsiye edersiniz?
5)Rom atmak mahremiyet konusundan başka ne gibi avantajlar sağlar?
Şimdiden teşekkür ederim.

1. Evet garanti biter.
  2. Telefonu bozmak icin ozel bir yeteneginiz varsa/Kurulum adimlarini dikkatli okumazsaniz telefon Hard-Brick olabillir.
  3. Sorun olmaz
  4. Minimallik olarak LineageOS, özellik olarak CrDroid.
  5. OEM’in telefona yerlestirdigi tracker’lar ve google uygulamalari (Gapps kurmadiginiz surece) kurulu gelmeyecek.
2 Likes

Teşekkürler hocam. Galiba 1 sene ertelemek zorundayım.

atarken benden yardım istiyebilirsin redmi note 10 s kullanıcısıyım lineage os kurdum

3 Likes

Merhabalar, Xioami tarafında eğer bir sorun yaşarsanız garantiye vermeden önce Stock Rom atıp bootloader re-lock yaparsanız servis sorun çıkartmıyor. Çünkü Xioami cihazlarda Samsung’daki gibi Kmox benzeri bir sistem yok. Kendi telefonumu (Poco X3 Pro) bataryadaki bir sorundan dolayı stock rom atıp garantiye verdim sorun çıkartmadılar.

3 Likes

çok iyiymis tamamdır bunu aklımda tutacam :smiley:

Tamamdır hocam karar verince size yazacağım

Hmm. Belki bu durumda atma kararı alabilirim. Sınav haftasından sonra bakacağım.

lineageos aşırı vanilla bence. hareketle gezinme çubuğunu bile gizleyememiştim açıkçası herhangi bir ayarı bulunmuyordu.

offical olanlar varsa offical olanlar arasından seçim yapmaya dikkat et. bana sorarsan crdroid, alphadroid, corvus gibi romlar tercihim olur. (dotos A11 kurarsan A12 ui’ı elde edebiliyorsun :smiley:)

çoğu romun kendine has ayrı ayrı özellikleri bulunuyor aslında, mesela corvusta bildirim simgelerini renklendirebilmiştim android 11 versiyonu olmasına rağmen. buna benzer baya farklılıklar bulunabiliyor onun haricinde teknik farklılıkları da olabiliyor

1 Like