Redmi Note 10s LineageOS kurulum sorunu

Öncelikle bootloader kilidini açtım. Root yok şuan. Twrp nin redmi 10s için versiyonu yokmuş. resmi olmayan 3.6.1 sürüm bir twrp denedim maalesef hata aldım.

user@Computer:~/Downloads$ sudo fastboot flash recovery twrp.img
Sending 'recovery' (65536 KB)                      OKAY [  1.907s]
Writing 'recovery'                                 FAILED (remote: 'This partition doesn't exist')
fastboot: error: Command failed

terminaldeki çıktı bu şekilde. cihaz bilgisayara bağlı buna eminim. 2 farklı yerden redmi 10s için resmi olmayan twrp sürümü indirdim lakin sonuç aynı. linux mint kullanıyorum ve youtubede genel olarak bunun için pek kaynak yok hep windowsta bir exe dosyası ile cmd üzerinden yapıyorlardı.

@quietumut hocam sen redmi 10s cihazda lineageOS kurmuştun nası kurduğunu anlatman mümkün müdür?

konu hakkında fikri olan yardımcı olursa sevinirim iyi akşamlar dilerim.

Yeni Xiaomi’lerde recovery partition yokmuş. Bunu img dosyasını bootlayarak
fastboot boot lineage-17.1-20211004-recovery-ginkgo.img gibi
veya direk dosya ismini recovery.img yaparak çözmüşler.

bunları denemiş miydin ?

1 Like

Hocam recovery.img diye bir dosya da denedim yine olmadı. şimdi yeni bi .img daha indirdim.rar dosyasını açarken An Error Occured While Extracting Files File CRC error aldım farklı bi .img deneyecektim o da yalan oldu. bugün herşey üst üste geliyor :smiley: nası çözcem bilmiyorum. millet nasıl kuruyor bu twrpyi redmi 10s telefonuna hayret ediyorum ben daha doğru .img dosyasını bulamadım.

“Redmi 10s” diye bir model yok öncelikle, bahsettiğiniz modelin rosemary kod adlı “Redmi Note 10s” olduğunu varsayıyorum ve şu soruyu soruyorum, neden resmi lineage rehberini uygulamıyorsunuz? twrp’ye gerek yok.
Yeni telefonlarda recovery partisyonu olmaz, recovery boot partisyonu üzerinden gerçekleştirilir.
https://wiki.lineageos.org/devices/rosemary/install/variant1

Hocam Redmi 10s derken redmi note 10s i kastettim tabikide.
Heryerde twrp görünce mecburum sanmıştım şimdi attığınız linke bakıyorum çok sağolun :smiley:

1 Like

Bir rom kuracağınızda mutlaka romu resmi sitesini okuyun hocam :slight_smile: Twrp ile rom kurmak saçma artık, LineageOS’in ve CrDroid’in rom kurulumu için kendi recovery’leri var ve bunlar rom ile birlikte derlendiklerinden rom dosyasıyla en uyumlu şekilde çalışıyorlar.

Son sürümün adı lineage-20.0-20231122-nightly-rosemary-signed olarak görüyorum. kendi sitelerinde var oradan indirebilirsin.

Link paylaşmadan direk sitesinde nasıl kuracağın ve zip dosyasını nasıl sideload yapacağın detaylı bir şekilde anlatılmış.

Sanırım paylaşabiliyorum. Nasıl kuracağının takibi için. Dikkatli okumanı tavsiye ederek. :point_down:
https://wiki.lineageos.org/devices/rosemary/install/variant1#installing-lineageos-from-recovery

Buradan da son sürümün için gerekli dosyaları indirebilirsin. :point_down:
https://download.lineageos.org/devices/rosemary/builds

Ancak Telefonun sürümünü tekrardan kontrol et.

1 Like

hocam herşey başarılı gitti boot.img i kurdum ama sonra ne yapacağımı anlamadım. metne göre cihazı kapatıp açılırken ses açma + güç tuşuna redmi yazısı gelinceye kadar basmam gerekli idi. lakin bunu yaptığımda cihaz kendisini kapatıyor. bu durumda ne yapmam lazım.

If your current installation is newer or older than Android 11, please upgrade or downgrade to the required version before proceeding (guides can be found on the internet!).

maalesef gözümden kaçmış böyle bir ibare varmış. telefonum android 13.x sürümlerde idi.

şuan telefon direk açılmıyor :smiley:

ne yapmalıyım?

sürüm düşürme işlemini daha önce araştırmıştım ama becerememiştim.

şuan telefon durmadan yeniden başlıyor ve kapanıyor :smiley:

keşke bu cihazlar biraz daha kullanıcı dostu olsalar pcde format atmak çok kolaydı bu ona hiç benzemiyormuş.

Fastboot’a giremiyor musunuz?

girebiliyorum ama cihaz fastboota girmezsem yeniden başlama loopuna giriyor ve 5 6 kez bunu yapıp kapanıyor.

yani cihazı başlatırken volume up + power tuşu da işe yaramıyor şuan.

volume down + power tuşu ise fastboota atıyor.

bilgisayarından stock rom yüklemen gerek su anda. Daha eski bi android sürümüne gecersen bu sürekli restart atma sorunu çözülecek merak etme :smiley: benimde basıma geldi. Acil bi durumda telegram kullanıyorsan ig, telegram, discord gibi platformlardan bana quietumut nickname ile ulasabilirsin.

Tamam stock rom atacaksınız o zaman, sorun yok.

fastboot getvar all yazarak görebilirsin sistemde bulunan bölümleri. zaten recovery bölümü olmadığını da aldığın çıktı belirtmiş. fastboot flash recovery demek yerine fastboot boot diyerek anlık olarak twrp’nin açılmasını sağlayabilirsin. ardından kalıcı olsun istiyorsan boot.img içine twrp’yi gömmen gerekir. bunun içinde özel zip dosyaları falan oluyor. normal şartlarda fastboot fazlasıyla yeterli olur aslında twrpye gerek yok genellikle.

romun içerisinde olan img dosyalarını fastboot ile flashlayabilirsin