Redmi 7a pine cihazım LineageOS sonrası açılmıyor

Redmi 7A pine telefonuma LineageOS kurmak istemiştim, ilk önce buradan LineageOS’un ZIP’ini, dtbo. İmg ve recovery.img yi indirdim. İndirdiğim dtbo. İmg ve Recovery’i flashladım Recovery’den telefonu vipe leyip telefonuma ROM’u kurdum açmaya çalışınca benim telefonuma uygun olmadığını anladım bu sefer TWRP yükleyip dalvik / art chache, data, internal Storage, chache, System ve Vendor’u sildim sonra buradan Redmi 7A pine telefonlarına uygun ROM buldum bu sefer onu indirip ZIP’i TWRP’den kurdum. Telefonda tekrardan recovery moduna girebiliyorum ya da fastboota girip yeni recoveryi flaslayabiliyorum ama reboot yapıp telin açımasını bekleyince Redmi yazısı geliyor ardından LineageOS’un animasyonu ama bir 40 dk beklememe rağmen telefon açılmıyor, sadece animasyon var

Kurulum için gereken herşey LineageOS sayfasında bulunuyor.
https://wiki.lineageos.org/devices/Mi439/variant1/
Önce https://mifirm.net/ adresinden son stock rom’u indirip kurun sonra LineageOS’in rehberini eksiksiz uygulayin.

telefona lineageOS kurmak istiyorum ve fastboot a girebiliyorum mifirim den stock rom’u indirip kurmam şart mı iyi bir internetim yok 3gb lik bir dosya yarıda kesilebiliyor.

Dediğim gibi yaptım vbmeta.img yi hiç indirmemiştim bile ama bu sefer indirip denedim lakin yine de aynı sorun, animasyonda takılı kalıyor. Benim telefonum sanırım pine ve mi439 diye ayrı bir telefon daha var, tam olarak anlamamış olsamda, ve LineageOS Downloads sitesindeki rom benim cihazıma uygun değil, garip.

Sistemin boot edebilecek bir durumda oldugundan emin olmak icin stock rom’a donmek gerekiyor boyle durumlarda.
Mi439, sizin cihaziniz pine’da dahil olmak uzere 4 tane cihazi kapsayan bir genel kod adi. Yani Mi439 ve pine ayni telefon diyebiliriz. Dedigim gibi stock rom’a donup LineageOS wiki’de yazanlari eksiksiz uyguladiginizda sorun olmamasi lazim.

mi flash ile rom kurarken hata verdi ve artık recovery’ye giremiyorum

Hangi dosyayi indirdiniz ve fastboot’a girebiliyor musunuz?

sadece fastboot’a girebiliyorum dosyada bu Download V10.2.9.0.PCMCNXM - Xiaomi Redmi 7A - China Stable in MiFirm

Dosyanin icinde flash_all adli bir script olmasi lazim, fastboot modunda telefon bagliyken o script’i calistirmayi deneyin.

flash_all.bat’ı çalıştırdım rom telefonu a kuruldu ve açıldı telefonu kapatıp fastboota girdim. Telefona dtbo.img ve vbmeta.img’i flasladım ardından recovery.img adlı dosyayıda flashladım ve recoverye girdim lineageOS’u kurdum ama yine telefonu reboot yapınca redmi yazısında takılı kalıyor. Acaba lineageOS un sayfasındaki bütün .img dosyalarını flashlasammı

Eski bir MIUI surumu kurmussunuz. LineageOS wiki’sinde Android 10 kullanmaniz gerektigi yaziyor.

1 Like

Uygun stock rom’u yükledim, lineageOS’un rehberini takip edince oldu teşekkürler valla ama ayrı rom olmalarına rağmen neden stock rom yüklemem gerekti, birde miui arayüzünde kullanmak için ne yapmam gerekir.

Muhtemelen LineageOS kurmadan once kullandiginiz stock firmware surumu LineageOS ile uyumsuzdu, veya yanlis kurulum yaptiniz.
LineageOS’de MIUI arayuzu kullanamazsiniz.

1 Like