Redmi 5A kod adı nedir?

Elimizde bu telefon var ve custom rom desteği bir hayli iyi sağolsun. Ama ortada bir sorun var. Çok kod adı dönüyor ortada. Şimdi bu cihaz;
Riva mı?
Rova mı?
Rolex mi?
Mi 8937 mi?
Mi 8917 mi?

Hangisi… Yeri geliyor 5 tane riva rom deniyoruz sorunsuz çalışıyor, başka zaman 5 tane rova deniyoruz 3’ü kurulum anında hata verip uyumsuz diyor anlamadık gitti.

Aida64 uygulamasıni indir sisteme gir ordan cihaz adı yazıyor bende cereus yazıyor kod ismi

1 Like

Riva
İşlemci - platform msm8917
Sistem msm8937 yazıyor şimdi ne anlamam gerekiyor bundan?

Kod adı Riva, işlemci/çipset MSM8937.

1 Like

Evet şu an Riva yüklü ama geçen ay Rova yüklemiştik o da çalışmıştı. Ondan önce de Mi8917 kurmuştuk o da çalışmıştı. Kafa karışıklığı bundan. Diğer telefon modelleri kodu tek bunda niye karışık anlamadım.

Hepsi ayni cihaz, ayni romlari kullaniyorlar. Sadece kasalari farkli.
Mi8917/Mi8937 bu cihazlarin ortak kod adlari. MSM8917/MSM8937 ise islemcileri.
Redmi 4A, Redmi 5A, Redmi 5A Lite ve Redmi Y1 Lite cihazlari bu kod adi altinda toplaniyor.

Ayni durum benim ilgilendigim Mi439 cihazlari icin gecerli.
İslemcileri SDM439, Ortak kod adlari Mi439 ve olive,olivelite,olivewood ve pine olarak 4 cihaza ayriliyorlar ayni sekilde.

Kisaca cihaziniza saydiginiz kod adlarina yapilmis romlarin hepsini kurabilirsiniz.

1 Like

Ama bazıları da yüklerken uyumsuz deyip yüklemiyor onu da anlamıyorum. Bazıları oluyor bazıları olmuyor mesela crdroid son sürüm resmi sürüm hata verdi riva/rova yazıyordu. Başka rom mesela Resurrection Remix riva yazıyordu uyumlu çıktı ama rova yazan başka bir rom uyumsuz çıktı. Yine başka rom 8917 yazan uyumsuz çıkarken başka 8917 olan uyumlu çıktı.

Bu build’in target edildigi kod adiyla alakali.
Kendi ilgilendigim cihazdan ornek vereceğim.
Cihazimizin kod adı olive diyelim ve kuracagimiz rom olivewood kod adına target edilmis. Editlenmis bir TWRP’nin terminalinde “olivewood” yazdiginizda telefon olivewood kod adlı gibi gorunuyor ve rom kuruluyor. Sizin cihaz icin de boyle bir TWRP vardir muhtemelen.

Orangefox Riva stable kuruluydu diye hatırlıyorum.

Terminale “rova” yazmayi deneyin örnek olarak, belki dedigim olay eklenmistir kullandiginiz recovery’ye.