ProtonMail'in Yasaklanmas─▒

Orta Asya ├╝lkesinden ┼ča┼č─▒r─▒lmayacak geli┼čmeÔÇŽ

https://www.reddit.com/r/ProtonMail/comments/18e4qka/for_people_who_cant_access_protonmail_i_think_its/

8 Likes

Bende hi├ž bir sorun olmad─▒ herg├╝n kullan─▒yorum hi├ž s─▒k─▒nt─▒ ya┼čamad─▒m san─▒r─▒m baz─▒ ─░SSÔÇÖlerde sorun oluyor.

Superonline ├╝zerinden eri┼čemiyorum.

Turknet kullan─▒yorsan─▒z normal. DPI cihaz─▒ sat─▒n alm─▒yorlar. O y├╝zden ├žo─ču yasakl─▒ siteye eri┼čebiliyorsunuz.

2 Likes

bende s├╝peronline kullan─▒yorum fakat webden giremezken mobil uygulamadan girebiliyorum

Yahu benim de tam i┼čim proton driveÔÇÖa d├╝┼čm├╝┼čt├╝ neden 100 kbÔÇÖlik dosya y├╝klenmiyor diyordum. Demek bundnm─▒┼č.

Ayn─▒ ┼čekilde Proton VPN 'de ├žal─▒┼čm─▒yor.

Kablonette protonvpn ├žal─▒┼č─▒yor ama mail ├žal─▒┼čm─▒yor.

@alperokur Hocam 10/12 itibariyle mail ve vpn halihaz─▒rda ├žal─▒┼čmakta. Bende 2 g├╝n ├Âncesine kadar vpnÔÇÖde s─▒k─▒nt─▒lar ya┼čad─▒m. Ancak ┼ču an bir s─▒k─▒nt─▒ yok. Sizlerde durum nas─▒l?

image
bende bu ┼čekilde kal─▒yor

1 Like

Dostlar Tor sitesinden girebiliyorsaniz onu kullanin mecbur. Yapacak birsey yok.

kulland─▒─č─▒m─▒z eklentilerden dolay─▒ olabilir mi sorun?

hocam ben eklentilerden oldu─čunu pek zannetmiyorum.
Benim taray─▒c─▒da ublock, privacy badger, decentraleyes, canvasblocker vs. En ├╝st ayarlarda ├žal─▒┼čt─▒r─▒yorum ancak etkilemiyor.

1 Like

Eri┼čemedi─čim i├žin ne olacak ┼čimdi hesaplar─▒ma ├Âylece kalacaklar m─▒?

Isp den ispÔÇÖye g├Âre de─či┼čiyor. Bu t├╝r eri┼čim konular─▒nda en berrak olan─▒ t├╝rknet. E─čer t├╝rknet kullan─▒yorsan─▒z bir ├žok yasa─ča tak─▒lmadan interneti kullanabiliyorsunuz.

2 Likes

resmi bir engelleme yok zaten issÔÇÖler engelliyorlar. kulland─▒─č─▒n issÔÇÖye g├Âre de─či┼čir girip giremedi─čin.

ayr─▒ca technopathta birisi protonmaile sormu┼č onlarda Stealth protokol├╝n├╝ kullanmas─▒n─▒ ├Ânermi┼čler. ba┼čka birisi ise Stealth protokol├╝n├╝ nas─▒l kullanabiliriz diye sormu┼č, buna cevap veren ki┼či ise windows ve linux d─▒┼č─▒nda ├žal─▒┼čt─▒rabilece─čini s├Âylemi┼č (android ve ios dahil) benim bunlar hakk─▒nda fikrim olmad─▒─č─▒ i├žin do─črudan konuyu anlatt─▒m

Ha sende bu site sorunsuz bir ┼čekilde a├ž─▒l─▒yorsa onunda sebebi kullanm─▒┼č oldu─čun ISSÔÇÖin T├╝rkiye i├žerisinde DPI cihaz─▒ sat─▒n alma zorunlulu─čuna uymay─▒p her sene belirli bir para ceza ├Âdemeyi g├Âze ald─▒klar─▒ i├žindir. Yoksa ben nas─▒l eri┼čemiyorsam ┼čuanda senin de eri┼čememen laz─▒m. :slightly_smiling_face:

1 Like

Proton vpn otomatikman protokol├╝ stealth olarak se├žiyor. ─░ktidarla hangi konuda ters d├╝┼čt├╝ler acaba?

https://btt.community/faq 9.1: Siyaset konular─▒n─▒n tart─▒┼č─▒lmas─▒ yasakt─▒r.
@bttuser @cografyakaderdir

Almanya (Frankfurt):
image

Ankara:
image

─░lgin├ž bir yasaklama. Normalde yasaklanan siteler DNSÔÇÖten yasaklan─▒r. ProtonmailÔÇÖe telnetten ya da openssl s_clientten ba─članabiliyorum ama taray─▒c─▒da a├ž─▒lm─▒yor. Sertifika da orijinal:
image

Normalde yasakl─▒ sitelerde sertifika sorun ├ž─▒kar─▒r, DNS farkl─▒ bir IPÔÇÖye y├Ânlendirir:

Muhtemelen bant geni┼čli─čini daraltt─▒lar.

4 Likes

Evet ge├žen g├╝n ayn─▒ ┼čeyi bende d├╝┼č├╝nd├╝m. Hatta yasakl─▒ siteleri sorgulad─▒─č─▒m─▒z bir resmi web sayfas─▒ vard─▒. Oradan da kontrol ettim hem uzun domain hem de k─▒salt─▒lm─▒┼č domain engelli g├Âr├╝nm├╝yor.

Bu tahmin daha makul geliyor. Hali haz─▒rda bant geni┼čli─čini daraltma (hangi ┼čartlar ona bakmak laz─▒m) gibi bir uygulama zaten yap─▒labiliyor. Fakat d├╝┼č├╝k bir ihtimal de olsa hi├ž beklemedi─čimiz bir hatadan/sorundan kaynakl─▒ da olabilir :slightly_smiling_face: . Mesela olmamas─▒ gerekirken bir y├Ânlendirme d├Âng├╝s├╝ne girip taray─▒c─▒lar taraf─▒ndan otomatik olarak eri┼čilemez olarak i┼čaretleniyor olabilir. Fakat konsol ├╝zerinde bu hatalar sorun yaratmayaca─č─▒ i├žin o ┼čekilde halen eri┼čilebilir g├Âr├╝n├╝r. Gibi gibi. :person_shrugging:t2:

1 Like