Protonmail iki faktör doğrulamalı hesabı eski şifre olmadan kurtarabilir miyim?

Merhaba ben proton mail şifremi unuttum ve proton pass imin içindeki şifrelerim gitti ve onun kurtarma dosyasınıda (pgp) onun içine kaydetmiştim Hesabımı nasıl geri alabilirim acil yardımcı olurmusunuz ? kurtarma dosyasını silmiştim bilgisayardan kaydedince ama onuda veri kurtarma programlarıyla denedim ama bulamadılar.

1 Like

Merhaba, protonmail e kaydolurken bazen telefon onayı istiyor diye hatırlıyorum. O şekilde veya (eğer varsa) kurtarma epostası girmişseniz onunla kurtarmayı denediniz mi? Veya hangi yöntemleri denediniz kurtarmak için?

şifremi değiştirdim şifre sıfırlama yerinden ama işte beni doğrulaması gerekmiş içindeki verilerimi geri getirmesi için 3 tane yol var 12 tane kelime grubu, eski şifrem, ya da kurtarama dosyası pgp anahtarının bulunduğu .asc uzantılı bende o kelime grublarını içine kaydetmiştim pass’ in, eski şifremi yine kendisinin şifre oluşturma özelliğiyle oluşturmuştum karışık biraz ezberlemiştim ama birazını hatırlıyorum, pgp dosyasınıda içine kaydettikten sonra silmiştim bilgisayardan onada veri kurtarma programlarını denedim ama bulamadılar.

Şöyle bir sorun olmuş anladığım kadarıyla ve basit tabirle. Eviniz kitlendi, anahtar ve yedek anahtar içeride hatta kurtarma dosyası da içeride. Hımm işte bu kötü olmuş. Telefon veya mail ile doğrulama da yoksa kilitlemiş oldunuz kendinizi. Benim öyle bir tane mail adresim kitlendi kaç kere yardıma yazdım evrak gönderdim ama halen açtıramıyorum. Eski şifrenizi hatırlamanız belki en kolay yol olacaktır. Çünkü dediğinize göre diğer 2 yönteme erişme şansınız sıfıra yakın.

Verileri geri getirmeden kullanma şansınız var ama di mi? Çift şifrelemeyi açtığınız için aslında onlar da dosyalarınıza erişemiyor sanırım.

evet tamamen öyle oldu ama telefon ve ikinici bir mail adresiyle kurtarma var, bide veri kurtarma programları nasıl bulamadı sildiğim .asc dosyasını anlamadım galiba evet şifremi hatırlamam en kolayı olucak zaten 8 haneliydi ve büyük harf özel harf vardı ama yerlerini tam kestiremiyorum.

ya aslında benim hesap kayıtlıydı firefoxtada ama ben yanlışlıkla cookieleri sildim o yüzden gitti bide telefonumada custom rom kurdum o da gitti ama geri getirmem lazım bütün şifrelerim ve verilerim ordaydı kötü oldu.

evet evet çift 2fa de açıktı ama işte, aslında yusuf abi derdi de veriniz 3 yerde yoksa güvenli değil diye uyamadım ya

Sistem geri yükleme noktası kurduysan onu dene. Easy recovery professional, iBeesoft Data Recovery, Disk Drill, Recuva programlarını da deneyebilirsin. Bu yazılımlar açık kaynak değildir.

Bu kaynağın alternatifi yazılımlara bakabilirsin.

Bu kaynaktaki demo ile şifrenin ilk 3 hanesini öğrenebilirsin (iddiaa ediliyor).

Uçtan uca şifreleme kullanan yerlerde parola sıfırlama işlemleri çok daha zordur. Şifreleme anahtarı istemci yani kullanıcı tarafında oluşturulduğu için destek ekibi sizin parolanızı sıfırlayamaz. Proton özelinde passphrase denilen sözcük dizisinden oluşmuş parolaya veya kurtarma dosyasına sahip değilseniz hesabınıza ve içindeki şifreli verilere asla erişemezsiniz. Geçmiş olsun, Bitwarden vs. gibi çevrim içi parola yöneticileri kullansanız bile veri tabanını her güncellediğinizde muhakkak yedeğini birkaç yerde saklayın.