Proton VPN "/org/freedesktop/secrets/aliases/default" hatas─▒

Merhaba arkada┼člar, forumdaki ilk konum hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun. :slight_smile:

Proton VPNÔÇÖin hem GUI hem CLI uygulamas─▒nda a┼ča─č─▒da g├Ârd├╝─č├╝n├╝z hatay─▒ al─▒yorum. Yard─▒mc─▒ olabilir misiniz?
Kulland─▒─č─▒m da─č─▒t─▒m Arch. Keyring ve polkit yaz─▒l─▒mlar─▒ olarak ise kwallet ve polkit-kde-agent kullan─▒yorum.

image

Ho┼čgeldiniz

KWallet veya gnome-keyringÔÇÖi tekrar kurup dener misiniz?

Te┼čekk├╝rler.
KWalletÔÇÖ─▒ di─čer uygulamalar ba─č─▒ml─▒l─▒k olarak ihtiya├ž duydu─čundan dolay─▒ kald─▒ramad─▒m. Ama yay -S kwallet yap─▒nca yeniden y├╝kledi. Sonras─▒nda gnome-keyringÔÇÖi kurdum ve tekrar denedim. Maalesef hatay─▒ almaya devam ediyorum.

Uygulamalar─▒ nas─▒l kurdun? AUR ├╝zerinden mi? Ben de Arch kullan─▒yorum s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kmad─▒. Sistem paketlerinde s─▒k─▒nt─▒ olup olmad─▒─č─▒n─▒ anlamak i├žin belki flatpak versiyonunu kurmay─▒ deneyebilirsiniz.

Evet AUR paketlerini kurmu┼čtum. Ba┼čl─▒ktaki hatay─▒ dbus.service i ba┼člatarak ├ž├Âzd├╝m. Ama ┼ču anda uygulamaya girmeye ├žal─▒┼č─▒rken keyring olu┼čturmam─▒ istiyor. Bunun i├žin ne yapmal─▒y─▒m, bilginiz var m─▒d─▒r? Bu arada daha ├Ânce b├Âyle bir ┼čeyle u─čra┼čt─▒─č─▒m─▒ ben de hi├ž hat─▒rlam─▒yorum. Biraz tuhaf.