Play Store Alternatif

Merhaba Dostlar, cihazım Samsung A12 Play Store “DF-DFERH-01” hatası veriyor. İnternette yazan tüm önerileri denedim. Ne yapmam gerekli?

Alternatif önerilerine açığım. (Aurora store denedim fakat pek güvenemedim. Bankacılık uygulamaları yüzünden.)

MicroG uygulamalarını stock roma nasıl kurabilirim?

Teşekkürler

F-droid öneririm binbir türlü reposu var istersen onları da kullanabilirsin. Uygulamaların hepsi açık kaynak diye biliyorum.

2 Likes

Aurora store dışında sanırım bankacılık tarzı resmi play store uygulamarına erişmek için başka doğru dürüsr bir alternatif bulunmamakta. Eğer resmi mağazadaki yazılımlara ihriyacınız yoksa F droid öneririm ben de .

1 Like

aurora store’a neden güvenmedin ki?

başka bir cihaza uygulamayı yükleyip (play store’dan) apk dosyasını kendine atabilirsin. ekstra özel birşeye gerek olmaz, uygulamanın olduğu dizindeki base.apk dosyasını kurman gerekecek sadece. veya uygulama paylaşma araçları var gene aynı şeyi yapıyorlar.

2 Likes

F droidi açık kaynaklı uygulamalar için kullanıyorum. Sorunum gelen uygulama güncellemelerini yapamamam. Bunun için play store ihtiyacım var.

Aslında aurora store kullanmama sebebim güvenmemek değilde play hizmetleri ile sorun yaşama ihtimalim bazı uygulamalar hizmetler olmadan çalışmıyor. Sorun olmuyorsa kullanacağım.

Cevaplar için teşekkürler.

Aurora Store, Play Store ile aynı verileri çekiyor. Hizmet sorunu yaşama konusunda düşük ihtimal şöyle bir şey olabilir, bir uygulama illa ki Play Store’dan indirtmeni diretebilir ama çok nadir karşılaştığım bir şey ve benim kullandığım bankacılık uygulamalarında öyle bir problem yok en azından.

5 Likes

Teşekkür ederim. Bundan sonra aurora store kullanacağım galiba.