PC toplay─▒p Windows'a Para Vermemek

Selam. Millet, bir ┼čey fark ettim. 20 - 40KÔÇÖlar─▒ sistemsal par├žalara para bay─▒p sonra i┼č Windows almaya gelince neden korsan kullan─▒yoruz ki? Ben bunu cidden merak ediyorum.

Bu arada ben Linux Mint kullan─▒yorum.

1 Like

├ç├╝nk├╝ onu ├╝cretsiz bir ┼čekilde kullanabiliyoruz veya daha ucuz bir ┼čekilde key alabiliyoruz. Neden ona da para verelim ki?

Olay─▒n donan─▒mlara ├žok para verilmesiyle alakas─▒ yok.

Mesela canavar bir sistem toplay─▒p torrentten repack oyun indirmek de buna dahildir. Bu da para veremeyecek olmas─▒ndan kaynakl─▒ de─čil tamamiyle bak─▒┼č a├ž─▒s─▒ ve bedavas─▒ dururken neden versin ki?

├ľte yandan donan─▒mlar─▒n bedavas─▒ yok.

2 Likes

Bu san─▒r─▒m istedi─čim cevapt─▒. Demek insanlara ÔÇťbedavaÔÇŁ daha tatl─▒ geliyor. H├ólbu ki t├╝m verilerini korsana emanetmekte cabas─▒.

En az─▒ndan OEM key almak kesinlikle daha iyi diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. ─░┼čletim sistemlerinde crack kesinlikle ├Ânermem.

PCÔÇÖyi de korsan yoluyla bedavaya getirebilseydim, yapard─▒m. :smile:

6 Likes

Youtube Videolar─▒nda Key Ar─▒yorum Genellikle Baz─▒lar─▒ ─░┼če Yar─▒yor Ve Sorunsuz ├çal─▒┼č─▒yor Halen. Bazen Facebook MarketplaceÔÇÖde Buluyorum Kod Baz─▒lar─▒ Laptoplar─▒n Veya Kasalar─▒n Alt─▒n─▒ ├çekiyorlar Oradaki Kodu Giriyorum. Ve Garip Bir ┼×ekilde ├çal─▒┼č─▒yor :smiley:

1 Like

Orijinal kullanarak da MicrosoftÔÇÖa ba─čl─▒ olacaks─▒n. Di─čerinde verilerin ortada dururama kimse ili┼čmez gibi bir durum da var.

Korsan kullanan adam zaten bu t├╝r kavramlar─▒ sorgulam─▒yor ki. Adam sadece Steam ve Epic Games indirip oyun oynamak topluyor sistemi. O alttaki yaz─▒ da rahats─▒z edince internetten buldu─ču ilk kodu yap─▒┼čt─▒r─▒yor.

oem key yapisdirip gecdim kendi adima konusmak gerekirse

Bilgisayar windows ile gelsede dava acarim iade ederim­čÖâ

FreeDos bana cazip geliyor hem fiyat a├ž─▒s─▒ndan hem windowsla etkile┼čim kurmuyorum­čÖâ

1 Like

Ugrasmaya usenmezsen windows ile alip dava acarak windowsÔÇÖun parasini iade alirsaniz daha ucuza geliyor genellikle­čśÇ

Bana bu biraz k├Ât├╝ye kullan─▒m gibi geldi kullanmam bunu ama bildi─čim iyi oldu te┼čekk├╝rler.

Ki┼činin zevki ben olsam linux yada deneme s├╝r├╝m├╝ windows kullan─▒r─▒m.

─░phone ya da Mac kullanmas─▒na ra─čmen alaca─č─▒ aparat falan filanda en ucuzuna ka├žanlar peki?

D├╝┼č├╝nsene elinde cebine sokaca─č─▒n bir alete 50 bin lira vermeyi kafaya koymu┼čsun, gidip ┼čarj aleti alacaks─▒n orijinal ┼čarj ba┼čl─▒─č─▒(evet sadece ba┼čl─▒k, kablo dahil de─čil) 500-600 lira diye burun k─▒v─▒r─▒yorsun. Et fiyat─▒na burun k─▒v─▒r─▒yorsun. Markete al─▒┼čveri┼če gitti─činde en son ├ž─▒kan fi┼če itiraz ediyorsun. En sinir oldu─čum ve gereksiz buldu─čum insan tiplerinden biri. Bu tipler toplumu bozup alg─▒lar─▒yla oynuyor i┼čte. Markac─▒l─▒─č─▒n ad─▒ bats─▒n ad─▒ÔÇŽ

T├╝rkiyeÔÇÖde yaz─▒l─▒ma para verme k├╝lt├╝r├╝ yok. ├ç├╝nk├╝ insanlar ├╝cretsiz kopyas─▒na rahat├ža ula┼čabiliyor ve indirip bilgisayarlar─▒na kuruyor. Gizlilik, g├╝venlik vs. pek umurlar─▒nda de─čil.

Sadece T├╝rkiyede de─čil ama di─čer bir├žok ├╝lkede de bu durum var. Ama sanki son d├Ânemlerde insanlarda bu al─▒┼čkanl─▒klar yava┼č yava┼č azal─▒yor gibi.

Ve etikte de─čil. ─░┼čletim sistemini be─čeniyorsun ki windows kullan─▒yorsun paran varsa hem nispeten daha g├╝venli oldu─ču i├žin hemde desteklemek amac─▒yla orjinal windows alman daha etik ve mant─▒kl─▒. (Sen dili kullan─▒mda sana demedim tabii :slight_smile:

k├Ât├╝ye kullan─▒m de─čil asl─▒nda. sat─▒c─▒lar─▒n FreeDOS bilgisayarlar─▒ ÔÇťWindows bilgisayar - Windows lisans ├╝cretiÔÇŁ ┼čeklinde fiyatland─▒rmamas─▒ etik olarak ne kadar do─čru bunu sorgulamak laz─▒m. Kullanmak istemedi─čimiz i┼čletim sistemini kullanmamak i├žin ekstra para ├Âdeme nedenimiz nedir? ve bu davran─▒┼č─▒ iyi, ├Âdememeyi k├Ât├╝ yapan sebep nedir? bence hi├žbir ┼čekilde k├Ât├╝ye kullan─▒m yok burada. t├╝keticinin gayet do─čal bir hakk─▒n─▒ arama durumu var sadece, ├╝stelik daha fazla insan taraf─▒ndan yap─▒l─▒rsa bir ┼čeyleri olumlu y├Ânde de─či┼čtirebilecek takdire ┼čayan bir davran─▒┼č.

ayr─▒ca, ya┼čanm─▒┼č ├Ârne─či var ^_^/// : Bilgisayar al─▒rken yaz─▒l─▒m se├žimi art─▒k serbest

3 Likes

├ç├╝nk├╝ para verdi─čim ┼čey ger├žekten benim oluyor onu de─či┼čtirebiliyor geli┼čtirebiliyor ve bir hata oldu─ču zaman d├╝zeltebiliyorum ama Windowsa binlerce lira vermemize ra─čmen bunu yapt─▒rm─▒yor ki┼čiselle┼čtirmeden tut ├Âzel configlere kadar k─▒s─▒tl─▒yor. Yani k─▒sacas─▒ sisteme para verince alm─▒┼č Windowsa para verince ├ž├Âpe atm─▒┼č oluyoruz bu nedenlede genellikle herkes para verilecek kadar de─čerli bulmuyor ama ├žo─čuna sorsan Windows Linuxdan daha iyi :laughing:

1 Like

Paras─▒yla rezil olmamak i├žin. WindowsÔÇÖun ├žekilebilir olmas─▒ i├žin ├╝st├╝ne para vermeleri ya da bedava yapmalar─▒ laz─▒m.