Papara G├╝venli mi?

Merhaba arkada┼člar,
Papara sizce g├╝venilir mi? ├çevremdeki insanlar kullan─▒yor, bende merak ettim. ┼×ubesi olmayan bir finans uygulamas─▒na g├╝venilmeli mi sizce?

Ben ├Âzellikle paparaÔÇÖya hi├ž g├╝venmiyorum. Hesab─▒ kapamaya bile tc kimlik, adres vb her t├╝rl├╝ verini istiyorlar. Kampanya i├žin a├žm─▒┼čt─▒m. Kampanyay─▒ kullanamadan kald─▒m. Hesab─▒ da silemiyorum.

─░ninal bile daha g├╝venli. Uzun zamand─▒r kullan─▒yorum. Bi s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒ g├Ârmedim.

Bir ara paparay─▒ kullanmayanlardan para alacaklar─▒n─▒ s├Âyl├╝yorlard─▒.

internette buldu─čum bir haber .

papara-kullanmayandan-para-alacak

2 Likes

Nas─▒l para kazand─▒klar─▒n─▒ ├ž├Âzemedi─čim bir olu┼čum. ─░ninal gene bildi─čimiz 2 tl harac─▒ varda :smiley: bunlarda ne var ne yok hi├ž duymad─▒m vallahi.

1 Like

Ben papara kullananlardan biriyim. Netflix annem izliyor mesela ve 30 Ôé║ indirimi var. ┼×ahsen mennunum TrendyolÔÇÖa ve di─čer bir├žok yer i├žin avantaj sa─čl─▒yor. Bunlar─▒ kullanmay─▒ seviyorum. Paparaya iban da geldi. Karar verecek olan sizsiniz. Yanl─▒┼č anla┼č─▒lmak istemem. Avantajlar─▒n─▒ da g├Ârmenin laz─▒m oldu─čunun kanaatindeyim.

BDDK taraf─▒ndan izin verilmi┼č lakin ├žok fazla illegal ama├žl─▒ kullan─▒m yap─▒l─▒yor. Hesap ask─▒ya alma ya da ban atma gibi durumlar azÔÇÖda olsa ya┼čama ihtimalin var diye duydum.

1 Like

O ├Âzellikler ininal, akbank, paycell gibi t├╝m yerlerde var. Paparan─▒n sicili biraz kirli gibi. Kara para aklama, doland─▒r─▒c─▒l─▒k en ├žok paparada d├Ân├╝yor diye biliyorum.

─░ninal kullanandan da kullanmayandan da para al─▒yor, en son kulland─▒─č─▒mda "-2TL cehennemi"nde bo─čulmu┼čtum.
Neden g├╝venmiyorsunuz? Hesap kapamak i├žin bilgi istemeleri gayet do─čal, hesab─▒ illegal i┼člerde kulland─▒ktan sonra hesab─▒ kapat─▒p u├žup gidecek insanlar─▒ engellemek i├žin istiyorlard─▒r.

Adamlar engellemeye ├žal─▒┼č─▒yorlar zaten :smiley: Daha ne yaps─▒nlar.

4 Likes

ticari hesaplardan kazan─▒yorlar

bu paparan─▒n sorunu de─čil. ki┼čisel hesap a├žmak gerekmedi─či i├žin illegal ama├žlarla kullan─▒labiliyor. kart─▒ al─▒p i├žine para y├╝klemen kullanabilmen i├žin yetiyor

Papara, hesap a├žma ve kapatma i┼člemlerinde kimlik ve adres bilgilerini istemektedir. Bu, hem yasal zorunluluk hem de m├╝┼čteri g├╝venli─či a├ž─▒s─▒ndan gereklidir.

Papara, bu t├╝r su├žlara kar─▒┼čan hesaplar─▒ tespit etmek ve gerekli yasal i┼člemleri ba┼člatmak i├žin MASAK ile i┼čbirli─či yapmaktad─▒r. Papara, hesaplar─▒n─▒ kiralama veya satma gibi yasakl─▒ i┼člemlere izin vermemektedir. Papara, kullan─▒c─▒lar─▒n─▒ bu t├╝r i┼člemlerden ka├ž─▒nmalar─▒ ve doland─▒r─▒c─▒lara kar┼č─▒ dikkatli olmalar─▒ konusunda uyararak bilin├žlendirmeye ├žal─▒┼čmaktad─▒r.

ya┼č 18 ├╝zerindeyse ziraat vadesiz hesap a├žmak daha iyi di─čer alternatif enpara

https://www.papara.com/about-us
KVKK k─▒sm─▒ndan hangi verilerin i┼člendi─čini ve niye i┼člendi─čini ├Â─črenebilirsin. Ve evet tc kimlik bilgilerine kadar vermek zorundas─▒n sonu├ž olarak ├Ân ├Âdemeli bir kart kullanamk istiyorsun para transferleri ger├žeklesecek. Ve zaten bankalar senin bilgilerini biliyor. Mesela kay─▒t olurken bilerek yanl─▒┼č bilgi ver bilgiler uyu┼čmuyor hatas─▒ al─▒rs─▒n kimlik bilgilerinle e┼člesme yap─▒lyor ├ž├╝nk├╝. O y├╝zden bence korkmana gerek yok.

2 Likes