Oyunda alt+fare sol tıkı işlevi sorunu

antiX 22 kullanıyorum. Sorunum şu şekilde:
Don’t Starve Together’da haritayı açıp alt+farenin sol tıkıyla işaret bırakmak istiyorum ama olmuyor. Bu işlevin aynısı işletim sistemi tarafından pencere taşıma işlevi olarak ayarlanmış. Yani ben işaret bırakmak isterken tek yaptığım şey oyunu pencere moduna alıp o pencereyi sürüklemek. Eminim kısa ve kolay bir çözümü vardır ama ben bulamadım. Oyun içinde bu işlevi başka tuş kombinasyonuna atayacak ayar da bulamadım. Masaüstü kullanmıyorum kaynaklarım çok az olduğu için varsayılan gelen pencere yöneticisini kullanıyorum sadece icewm. Ne yapabilirim? Aynı zamanda başka oyunlarda da ctrl+boşluk tuşunda sıkıntı yaşıyorum. Klavye kısayolları ayarı gibi bir şeyler aradım ama bulamadım.

1 Like

iceWM ayarlarina girip o kisayolu silebilirsin. Hatta sxhkd varsa gereken dosya ~/.config/sxhkd/sxhkdrc konumunda olabilir.

2 Likes

Tamamdır sorunu çözdüm yeterince iyi bakmamışım şimdi kısayol benzeri bir şeyler buldum ve Alt+point 1 kısayolunu sildim pencere taşımıyor artık. ctrl+space halen bulamadım ama :slight_smile:
şurayı açıyor onu iptal edemedim:

1 Like

Tamam onu da silmeyi başardım bu sefer dosyadan.

1 Like