Oyun ve Retro temalı film önerisi

Scott Pilgrim vs. The World
Ağzına kadar 90-80’ler beat’em up ve oyun, müzik kültürü ile dolu bir aksiyon komedi filmi. Oyunculukları ve filmin akışı çok iyi. Hikayesi hafif klişe ve kendini hiç ciddiye almıyor. ilginç ve özgün bir sunuma sahip.
O dönemin oyunlarına, kültürüne meraklı birisiyseniz ve eğlenmek istiyorsanız bu filme bakabilirsiniz.
Ayrıca filmi beğenirseniz oyunu ve çizgi romanı da bulunmaktadır. Yakında da animesi çıkıyormuş.

1 Like

Tetris oyununun da ilginç bir hikayesi var. Bu hikaye filmleştirildi bu yıl. Çıtır çerez güzel bir film tavsiye ederim.

1 Like

Delirmiş piksellerin dünyayı ele geçirme öyküsü. Yani evet çok mantıklı değil ama yine de iş görür.

Çok komik bir film gerçekten. İlk izlediğim zaman beğenmediğim bir filmdi. Ama inat edip tekrar tekrar izlediğim zaman aslında çok komik olduğunu farkettim. Özellikle film müzikleri halen spotify listemde duruyor. Spoiler vermeden en komik bulduğum sahneyi söylemem gerekirse eğer: “Kargo siparişi verip sonrasında beklemeye başladığı sahne” :smiley: . Gerçekten bizim gibi düşünen bir karakter olduğunu orada farkettim.

Benim de en sevdiğim sahne kaykaycı aktris çocuğun Tony Hawk’s Pro Skater’daki gibi havalı hareketler yapmaya çalışırken kendini yok etmesiydi.