Orjinal roma geri d├Ânebilir miyim?

Telefonuma custom rom y├╝klemek istiyorum. Bir s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kmas─▒ durumunda telefonun orjinal romuna geri d├Ânebilir miyim?

Mediatek i┼člemcilerde orijinal rom y├╝klemek ├žok basit. Di─čer i┼člemciler durumu zora sokuyor maalesef. Yok cihaz─▒ fastboottan edlÔÇÖye al oradan uzant─▒s─▒n─▒ bilmedi─čin bir dosyay─▒ y├╝klemeye ├žal─▒┼č falan da filan yani. Hele bir de zar zor edl moduna ald─▒─č─▒n cihaz─▒ bilgisayar g├Ârm├╝yor falan zaman─▒nda illallah dedirtmi┼čti bana di─čer i┼člemciler. Mediatekte telefonu kapat, programdan downloada bas telefonu tak y├╝klensin oh mis.

1 Like

Kolayca d├Ânebilirsiniz.

Alakasi yok. Download mode mtk ile ilgili degil, sadece samsung cihazlarda gecerli.
Xiaomi ve diger cogu markada islemci farketmeksizin rom dosyasiyla birlikte gelen basit scriptÔÇÖi calistirarak stock rom kurulabiliyor.
Rom dosyasini resmi olarak yayinlanmayan firmalarda zorluk cikiyor sadece, yine islemci farketmeksizin.

2 Likes

Download moda hi├ž girmemi┼čtim asl─▒nda yorumumda. Genel olarak konu┼čtum. Mtk olunca daha basit oluyor. Ge├žmi┼čte ├žok rom denedim baya─č─▒ telefon denedim en basitleri mtk olanlard─▒. SamsungÔÇÖlar zaten odinle ve dosyayla sorun ├ž─▒karmadan halloluyor. Telefoncuda ├žal─▒┼čm─▒┼čt─▒m bir s├╝re de.

1 Like

Download kismini download mode olarak okumusum.
Ve islemciyle alakasi cidden yok. Marka rom dosyasi yayinlamamissa zorlasir isler.

2 Likes

Biraz kafam kar─▒┼čt─▒. Bende Samsung Galaxy m31 var. Bir s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒karsa orijinal rom a geri d├Ânebilir miyim.

Bu sebepten ├Ât├╝r├╝ her rom y├╝klemeden ├Ânce twrp ile yedek al─▒yorum.

1 Like

Kolayca donebilirsiniz merak etmeyin.

2 Likes

Sammobile sitesinde stock rom dosyalar─▒ mevcut.

1 Like

Sammobile sitesini onermem. SamFW en iyisi.

1 Like

Evet.Xiaomi telefonlarda ├žok kolay

1 Like

Bu konu son yan─▒ttan 7 g├╝n sonra otomatik olarak kapat─▒ld─▒. Yeni yan─▒tlara art─▒k izin verilmiyor.