Offline müzik dinlemek için özgür yazılımlar

Bugün bilgisayarımın localinde olan müzikleri dinlemek için bir özgür yazılım aradım. Bir sürü oldukları için aralarından bir kaçını ayıkladım. Umarım işinizi görürler.

Amberol

Şimdilik sadece linux platformundan ulaşabildiğiniz bir player. Sade ve estetik bir arayüze sahip ve kullanımı basit. Ancak özellikleri kısıtlı.

Elisa

KDE’nin geliştirdiği cross platform bir player. İyi bir arayüze ve Amberol’a oranla daha fazla özelliğe sahip.

Tauon Music Box

Windows ve Linux’te bulunan güzel bir player. Çeşitli listeler oluşturmanıza imkan tanıdığı gibi listelerinizi ve müziklerinizi veritabanı olarak kaydetmenizi sağlar. Böylece listelerinizi ve müziklerinizi başka bilgisayarlara aktarabilirsiniz.

Strawberry

Linux, Windows ve MacOS’te bulunan player. Eski bir arayüze sahip olmasına rağmen oldukça fazla özelliği olan kullanışlı bir player. Kişisel olarak favorim.

3 Likes

ben en çok terminal üzerinden cmus ile müzik dinlemeyi seviyorum. emeğine sağlık : )

3 Likes

Android üzerinde bir çok farklı özelliğe sahip olmakla Youtube Music Premium’a alternatif açık kaynak müzik uygulaması.

3 Likes

Hocam ViMusic offline çalışmıyor ve müzik indirme özelliği bulunmamakta.

Konuyla ilgili önerim Spotube’dan yana. Müzik indirme, Spotify hesabı bağlama gibi özellikleri var, hem bilgisayar hem de mobilde sorunsuz çalışıyor.

https://spotube.netlify.app/

2 Likes

Hocam ben ViMusic’i kullanıyorum. Şarkı indirme özelliği direkt olarak yok ancak internet açıkken dinlemiş olduğunuz şarkıları internet olmadan daha sonra dinleyebiliyorsunuz. Offline adlı playliste kaydediliyor.

2 Likes