OBS-Studio NVDEC gormeme sorunu

Snap kullanarak OBS yukledim forumlarin cogunda NVDEC disaridan eklemenize gerek yok diyorlar fakat obs gormuyor. Internetten bu tarz bi video buldum uygularken ilk kisimda(sdk kisminda) sorun yasiyorum cunku guncel degil.

• Debian 12 Bookworm
  • NVIDIA RTX 3050TI

( Bu aralar cok soru sordugumun farkindayim ama bu kadar sorun yasayacagimi dusunmuyordum :confused: )

1 Like

Nvidia Video Codec SDKÔÇÖn─▒n t├╝m versiyonlar─▒n─▒ Video Codec SDK Archive | NVIDIA Developer adresinde bulabilirsiniz.

1 Like

DebianÔÇÖda NVENC k├╝t├╝phanesi libnvidia-encode1 paketi ile sa─član─▒r. DebianÔÇÖdaki nvidia-driver metapaketinde dahildir. Bu y├╝kl├╝yse OBSÔÇÖde NVENC ├ž─▒kmal─▒. Yoksa elle y├╝klemeyi dene: sudo apt install libnvidia-encode1

2 Likes

Soru sorman─▒zda s─▒k─▒nt─▒ yok. Zaten forum soru sormak i├žin var. :slight_smile:

DebianÔÇÖ─▒n resmi rehberindeki gerekli paketleri kurmal─▒s─▒n─▒z. HardwareVideoAcceleration - Debian Wiki

Elle yuklemeyi denedim fakat herhangi bir yenilik yok.
FFMPEG VAAPI
GStreamer Encoder
x264

ama nvenc yok gozukmuyor vaapi nvenc mi acaba ?

bu linke ulastim fakat videoda anlatilan yolu bulamadim + videoda tum .h dosyalarini sectiriyor yeni nesil sdklerde farkli dosyalarda .h dosyasi var

Bunlari denedim ama yok olmadi hatta bazi paketler yok gibi biÔÇÖ sey ya eski yada yok olmuslar :confused:

Hangileri yok olmu┼č? Kurmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z paketlerin hangisini kuram─▒yorsunuz? Payla┼č─▒rsan─▒z ona g├Âre yard─▒mc─▒ olal─▒m.

https://wiki.debian.org/HardwareVideoAcceleration#NVENC.2FNVDEC
bu kisimdaki libnvcuvid1 ve libnvidia-encode1 bu sistemimde var ama digerleri bookwormda zaten yok + eski olanlarinda da yuklemiyor direkt hata veriyor

Tamam zaten kurmu┼čsun di─čerleri legacy NVIDIA s├╝r├╝c├╝leri i├žin. Novevau kullanmad─▒─č─▒na emin misin? Belki ondan dolay─▒ g├Ârm├╝yordur. ┼×uradan NVIDIA s├╝r├╝c├╝lerini nas─▒l kuraca─č─▒na bakabilirsin. https://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers

OBSÔÇÖi tamamen kald─▒r ve sitesindeki deb paketini indir snapden kaynakl─▒ sorun ├Ânceden ya┼čam─▒┼čt─▒m bende

1 Like

Kendi sitesinde .deb paketi yok debian ile indirdigimde de Web source olmuyor o yuzden ya kendim build edicektim yada snap ile build edilmis halini indirecektim vs. ama cozdum

Debianin kendi nvdia-driveri ile kurarsaniz bu sorunu aliyordum NVIDIAÔÇÖnin kendi sitesinden indirip kurdurm .run dosyasi ile yani detayli nasil kurulur forumda konu acacagim herkese tesekkurler.

1 Like