Nvidia 535.104.05 sürücüsünü indirdikten sonra Hyprland seg fault veriyor

Nvidia 535.104.05 sürücüsünü kurdum.
nvidia-smi ile baktığımda da gözüküyordu.
Kurduktan sonra sddm ile görüntü bugları yaşadım. Giriş yapmaya çalıştığımda geri atıyordu. tty3’e geçtim ve Hyprland’i açmaya çalıştım. Segmenation fault verdi.
Sürücüleri kurmadan önce masaüstü çalışıyordu.

Ben bunu nasıl çözebilirim?
Eğer daha fazla bilgi lazımsa verebilirim.
Teşekkür ederim.

Şu paketi kurdun mu?

https://aur.archlinux.org/packages/hyprland-nvidia

İlginç… Ben de o sürümdeyim ve sıkıntı yok. Hyprland’in son sürümünde misin? Bir de GRUB üzerinden gerekli olan modeseti açtın mı? Ek olarak şuradaki değişkenleri de config dosyana eklemeyi deneyebilirsin. Nvidia | Hyprland Wiki

Bu paket son sürüm Hyprland’de gereksiz. İçerisindeki patchleri normal sürüme dahil ettiler.

1 Like

Systemd kullanıyorum. Sistemi birkaç saat önce kurdum o yüzden Hyprland’in son sürüm olduğunu düşünüyorum. Kurduktan sonra sistemin çözünürlüğü de düştü ( terminal ve sddmde).

" For people using systemd-boot you can do this adding nvidia_drm.modeset=1 to the end of /boot/loader/entries/arch.conf" kısmındaki arch.conf bende yoktu. Oluşturmam mı gerekiyor?

GRUB mı kullanıyorsun yoksa systemd-bootloader mı? Eğer ki GRUB kullanıyorsan onu /etc/default/grub dosyasına eklemen lazım. Systemd-bootloader kullanıyorsan /boot/loader/entries/çekirdek-adın.conf dosyasına eklemen gerekli.

1 Like

Yardım için sağolun. nvidia_drm.modeset=1 satırının önüne ‘options’ kelimesini eklemediğimdenmiş sorun.

2 Likes