Not uygulaması önerisi istiyorum

Merhaba, online olarak üniversiteye başladım bir not uygulamasına not almayı alışkanlık haline getirmeyi istiyorum, aradıklarım şunlar.

• Basit ve sade olması
  • Örnek: Matematik dersi için not oluşturdum sonra bunun altına alt başlıklar oluşturabileyim istiyorum
  • Android ile senkronizasyonu olursa çok iyi olur
1 Like

Obsidian öneririm. Sade ve basit. dijital veya çizim tablosu üzerinden not alabilirsin, PDF’ler üzerinde çalışabilirsin. Alt başlık ve sayfalara ek olarak notlar arasındaki bağlantıları gösteren grafik elde de edebilirsin, bu başlıklar arasındaki bağlantıların ne denli geliştiğini görebilirsin ve beynin öğrenme yapısını taklit ettiği için öğrenime katkısı olan bir yaklaşım. Localde çalıştığı için sayfalar arası çok hızlı gezinebilirsin, özellikle telefon için hızlıca notlarına bakabilmen demek bu.

1 Like

Bu başlık altından aradığınızı bulabilirsiniz.

2 Likes

Joplin veyahut Standard Notes işinizi görür.

2 Likes

Basit ve sade bir şey istiyorsan joplin işini görür. Open source ve android uygulaması da var. Ayrıca latex matematik formullerini de destekliyor.

Kişisel bilgi yönetimi, zettelkasten gibi konulara gireceksen çok daha kapsamlı ve görece komplike olan logseq’i öneririm. Obsidian’a open source bir alternatif.

1 Like

10 kişiden 9’unun haberi bile olmadığı ama oldukça güzel bir not programı. İster indir kullan, ister tarayıcı üzerinden kullan. Her platformda senkronize şekilde kullanılabiliyor. Android/Windows/İos/Mac/Linux

1 Like

yalnız obsidian sade demişlerde hiç sade değil bence kanalı takibe aldım bende not uygulaması değiştirmeyi düşünüyorum şuanda obsidian kullanıyorum ve en şikayetçi olduğum kısım (ki daha çok benim bilgisayarla alakalı) fazlaca geç açılıyor olması, bilgisayardan da geç açılıyor. Terminalden neovim açmak kadar kolay ama her türlü formatı da destekleyecek birşey istiyorum. belki vs code kullanabilirim yazılım içinde kullanıyorum zaten. ama açık kaynaklı ve daha da hafif bir alternatif çok çok daha iyi olur benim için

1 Like

pluma sevdiğim bir uygulama bu konuda ama millet ne kadar beğenir bilmiyorum.