Norton Secure Browser

Norton, çevrimiçi gizliliği ve güvenliği artırmayı hedefleyen yeni bir tarayıcı olan "Norton Secure Browser"ı piyasaya sürdü. Bu tarayıcı hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için mevcuttur ve aşırı ısrarcı reklam verenler ve siber suçlular tarafından başlatılan tehditlere karşı koruma sağlamayı amaçlamaktadır.

Norton Secure Browser’ın özellikleri şunları içerir:

1. Privacy Guard (Gizlilik Koruması): Bu özellik, kullanıcıların internet üzerinde gezinirken reklamları ve izleyicileri engellemelerine olanak tanır. Bu, çevrimiçi gizliliği artırır ve kişisel bilgilerinizi korur.
  2. Web Shield (Web Kalkanı): Web Kalkanı, tehdit aktörlerinin kimlik avı için kullanabileceği sahte web sitelerini tespit edip engeller. Bu sayede kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza bulaşmasını önler.
  3. Şifre Yöneticisi: Tarayıcıda entegre bir şifre yöneticisi bulunur. Bu özellik, web sitelerine kolay giriş yapmanıza yardımcı olur ve uygulamaların veya kötü amaçlı yazılımların şifrelerinizi görüntülemesini veya değiştirmesini engeller.

Norton Secure Browser, kullanıcıların bu özellikleri merkezi bir güvenlik ve gizlilik kontrol panelinden saniyeler içinde özelleştirebilmelerine olanak tanır. Kullanıcı dostu bir arayüz sunar ve kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun güvenlik ayarları yapmalarını kolaylaştırır.

Not: AI ile düzenlendi*

Kaynak → Norton Secure Browser: Gizlilik odaklı bir tarayıcı da Norton'dan geldi - CHIP Online

Web Sİtesi → Norton Private Browser | More Secure Browsing for Mac and PC

1 Like

Hiç güvenilir durmuyor.

Norton yaptıysa kesin içinde bir dolu cryptominer ve telemetri vardır. Ayrıca açık kaynaklı olmayan tarayıcıya kim niye güvensin ki?

1 Like

Tarayıcı şifre yöneticilerini kullanan var mı bu dönemde?
Sahip oldukları özellikler diğer bütün tarayıcılarda bulunmakta.

2 Likes

aman o tür şeylere bulaşmayın hocam. açık kaynak kodlu değil ise içinde bir bit yeniği vardır illaki. bir de norton’un geçmişi pek de temiz değil bilidiğiniz üzere.

1 Like

Avast browser’dan farkı yok, gizlilik hiç iyi değil bence başka tarayıcı kullanın. Yazının AI ile yazıldığı çok belli olmuş :sweat_smile:

Paylaşım için teşekkürler fakat forumda mümkün olduğunca AI-Generated içeriği
tercih etmiyoruz. (duruma bağlı olacak şekilde)
:=)

1 Like

AI ile yazım hatası düzeltmesi yaptım. Makale yazdırmadım. :face_in_clouds: