NodeJS Projesini Deploy Etmek

Merhaba, bizim Typescript ile yaz─▒lm─▒┼č bir Node projemiz var. Bu projeyi deploy etmek i├žin bir platform ar─▒yoruz. Netfliy ve Cloudflare WorkersÔÇÖ─▒ denedik fakat onlar─▒ ayarlayamad─▒k. Onun d─▒┼č─▒nda ReplitÔÇÖi denedik fakat ReplitÔÇÖde deploy etmek ├╝cretli, sadece belli bir s├╝reli─čine a├ž─▒k kal─▒yor site. ReplitÔÇÖi kapat─▒nca site de kapan─▒yor. Bunlar d─▒┼č─▒nda Render ve HerokuÔÇÖyu da denedik. HerokuÔÇÖyu kullanmak kredi kart─▒ vs gerekiyor o y├╝zden tercih etmedik. RenderÔÇÖda ise ba┼čar─▒l─▒ ┼čekilde deploy ettik fakat ba┼čka platformlarda da deploy etmek istiyoruz.

Projeden k─▒saca bahsedecek olursam bir REST API diyebilirim. Query g├Ânderiliyor ve JSON olarak cevap veriyor. Projenin GithubÔÇÖ─▒na buradan eri┼čebilirsiniz. Yard─▒mc─▒ olursan─▒z ├žok seviniriz.

2 Likes

Merhaba, daha ├Ânceden bunun gibi projeler i├žin Vercel ├Âneren bir arkada┼č─▒m vard─▒. Hi├ž kullanmad─▒m, ama isterseniz bak─▒n :slightly_smiling_face:

┼×imdi bakt─▒─č─▒m kadar─▒yla direk github hesab─▒n─▒za ba─člayarak projenizi deploy edebiliyorsunuz.

├ťcretsiz plan─▒ mevcut ve kredi kart─▒da gerekmiyor.

Birde otomatik deploy mevcutmu┼č. Di─čer ├Âzelliklerini inceleyebilirsiniz isterseniz.

Site Linki :

Vercel

2 Likes

Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam amazonun amplify servisi mevcut onlada kullanabilirsiniz bence

2 Likes

┼×imdi VercelÔÇÖe bakt─▒m. GithubÔÇÖda repo organizasyon alt─▒nda oldu─čundan Vercel Pro s├╝r├╝m gerektiriyor :frowning: Ama te┼čekk├╝rler ├Ânerin i├žin.

2 Likes

Birde Railway var isterseniz onada bak─▒n. Bu ikisi d─▒┼č─▒nda ba┼čka bildi─čim yok maalesef

Site Linki :

Railway

1 Like

RailwayÔÇÖi az ├Ânce denedim. Sorunsuz ┼čekilde deploy edildi fakat nedense site ├žal─▒┼čmad─▒. Siyah ekran veriyor sadece RailwayÔÇÖde.

┼×u an bunu deniyorum. ikinize de te┼čekk├╝r ederim ├Ânerileriniz i├žin.

AmazonÔÇÖu denedim. Onda da kredi kart─▒ gerekiyor.

1 Like

UptimeRobot ile repl.it projesine d├╝zenli aral─▒klarla ping atarak Python flask projesinin daima ayakta kalmas─▒n─▒ sa─čl─▒yordum. Kusursuz oldu─čunu s├Âyleyemem ama hi├ž yoktan iyiydi. A├ž─▒k├žas─▒ repl.it kullanmay─▒ hi├ž sevemedim. Sorununuz i├žin i┼če yarar m─▒ bilemiyorum a├ž─▒k├žas─▒, belki bir katk─▒m olur diye yazmak istedim. Kolayl─▒klar dilerim :slight_smile:

2 Likes

Ayn─▒s─▒n─▒ ben de denedim ama art─▒k replit ona izin vermiyor galiba. Replit sekmesini kapatt─▒─č─▒n─▒z anda proje de kapan─▒yor.

1 Like