NixOS Kurulum Sonras─▒

Selamlar! Bu sabah NixOS kurdum ve g├╝nl├╝k hayat─▒m i├žin gerekenleri yapt─▒m. Sizin bana tavsiye etti─činiz ┼čeyler var m─▒ NixOS i├žin? Cevaplar─▒n─▒z─▒ bekliyorum.

Chris Titus Tech diye bir kanal var. O baya NixOS kurup kurcal─▒yordu. Videosunda be─čenece─čin bir ┼čey bulabilirsin.

Vallaha mesaji gonderdiginde aynisini yaziyodum, hatta arka planda o video acik suan­čĄú
Kesinlikle oneririm, nixos-explained diye bir web sayfasi var. Dwm kullanmiyosan kurmani onermem, sadece nasil calistigini anlamak icin goz at.

Ben de NixOS kullanman─▒n en ├žok pencere y├Âneticileri ile kullan─▒lmas─▒ taraftar─▒y─▒m. Daha ├žok yak─▒┼č─▒yor.

Ben onun icin yazmamistim aslinda CTTÔÇÖnin kendi dwm buildine entegreli variableÔÇÖlar var conf.nix dosyasinda. Ama seninle hemfikirim, ozellikle waylandÔÇÖde calisan WMÔÇÖler cok yakisiyor.

1 Like

Home manager kurabilirsiniz.
https://nixos.wiki/wiki/Home_Manager

YoutubeÔÇÖda Vimjoyer ad─▒nda bir kanal var nixos ile ilgili karma┼č─▒k konular─▒ a├ž─▒kl─▒yor ve tutoriallar yap─▒yor. ─░lk kullanmaya ba┼člad─▒─č─▒mda ila├ž gibi gelmi┼čti ama NixOSÔÇÖin ├ž├Âzmeye ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ problemlerin bende olmad─▒─č─▒n─▒ anlay─▒nca b─▒rakt─▒m. Bence sisteminin tekrar ├╝retebilirli─či y├╝ksek olmas─▒n─▒n fayda verece─či yerlerde kullan─▒lmal─▒ (mesela bili┼čim s─▒n─▒f─▒ bilgisayarlar─▒). Yine de neredeyse t├╝m konfig├╝rasyonlar─▒n nix koduyla belirlenebilir olmas─▒ baya haval─▒. NixOSÔÇÖte iyi ┼čanslar, umar─▒m benim gibi b─▒kmazs─▒n.

1 Like

Birazc─▒k b─▒kmaya ba┼člad─▒m ya. ├ço─ču ┼čey farkl─▒, shell komutlar─▒nda #!/bin/bash falan olunca gidip elle d├╝zeltmem gerekiyor meselaÔÇŽ San─▒r─▒m Gentoo ge├žece─čim yak─▒n bir zamanda.

1 Like

Hocam ben de sizinle ayn─▒ duyguyu hissetmeye ba┼člay─▒nca Cachy OSÔÇÖe geri d├Ând├╝m. :slightly_smiling_face: