MSI GF63 Windows 11'de klavyenin gecikmeli olarak tepki vermesi sorunu

Merhabalar, MSI thin GF63 bilgisayar覺m var ve daha yeni Windows 11 kurdum ancak oyun oynarken bazenleri hem laptopun klavyesi hem de kendi klavyem a覺r覺 derecede gecikmeli olmaya bal覺yor ve yeniden balatana kadar da ge癟miyor. Googleda arama yapt覺m ancak bununla alakal覺 pek bir ey bulamad覺m. Sizce bu donan覺m kaynakl覺 m覺 yoksa Windows 11 sorunu mu? Windows 11 sorunuysa nas覺l 癟繹zebilir sizce?

Bir usb bellee linux mint isosu yazd覺rarak canl覺 ortamda bunun donan覺m kaynakl覺 olup olmad覺覺n覺 test edebilirsiniz.

Sorun oyun oynarken oluyor, o y羹zden mintte denemem 癟ok zor. Direkt Linux kurarak test etmem laz覺m ancak vakit kayb覺 olacak benim i癟in.

Belki oynad覺覺n覺z oyun bilgisayar覺 癟ok fazla zorluyordur ve o y羹zden bilgisayar baz覺 komutlar覺 yerine getiremiyordur daha hafif bir oyunda dener misiniz? b羹r t羹rl羹 garanti yolu zaten.

Task managerden kullanimlara baktiniz mi ? Anormal bir sekilde cpu kullanimi var ise olabilir bu durum.

u an tekrar oldu ve Windows error reporting mi ne 癟al覺t覺, onu kapat覺nca d羹zeldi. Ger癟ekten Windows vir羹s gibi ya.

Asl覺nda pubg valorant gibi oyunlar oynam覺yorsan覺z linuxa ge癟meyi deneyebilirsiniz. Elimizden geldiince yard覺mc覺 oluruz size.

Bu arkada yapm覺 ve MSI gamebar y羹z羹nden bu 癟al覺m覺.

Ve Linux bilerek kullanm覺yorum sen tan覺yorsun asl覺nda beni de unutmusundur muhtemelen. Linux kullanmak u an iime gelmiyor yapt覺覺m iten dolay覺.

Sorunu 癟繹zd羹n羹z m羹 yani?

u anl覺k 繹yle g繹r羹n羹yor, tekrar olursa ula覺r覺m size.

1 Like