Mobil için MOBA oyun önerisi

Mobil için MOBA oyun arıyorum ne önerirsiniz?

Mobile Legends en iyisi diye düşünüyorum. Wild Rift’de olabilir.

Mobile legwnds p2w olduğunu düşünüyorum.
Wild rift daha dengeli ve güzel.

1 Like

mobile legends boş direk oyununun haritası bile kağıt üstündeymiş gibi hissetiriyor. Wild rift bu koduda daha profesyonel olduğu için mobilde moba oynuyacaksan. Gayet iyi bir tercih. Toksik kitle istemiyorsanda Pokemon Unite çok iyi bir tercih.

2 Likes

Toksik kitlenin olmaması diye bir durum yok malesef. En iyisi rekabetçi özellik içeren her oyundan uzak durmak.

1 Like

Wild Rift iyi. Telefonda oyun oynarsam sadece bunu oynuyordum.

Mobile Legends güzel ve basit.

pokemon da yok çünkü wild rift kadar karmaşık değil ve tüm iletişim basite taşınmış. Ayrıca yiyorsa nintendo oyununda toksiklik yapın

Hiç nintendo oyunu oynamadım ama ortadoğu, balkanlar ve slav ülkeleri toksiklik üçgeni içinde popüler olmadığı için çok toksik olmayabilir.

aga nintendo Barış Manço gibi 7 den 70 e herkes alsın herkes oynasın kafasında oldukları için oyunları buna göre tasarlıyorlar yani 35 yaşındaki adamın gidip 7 yaşındaki velet ile oynarken ikisininde toksiklik yaşamadan oynayabilmesi için çalışıyorlar. Yoksa Orta doğu asya buralarda da toksik oyuncu vardır bitmiyor bunlar.

bide nintendo oyunlarını oyna gerçekten çok iyiler ne tarz oyun seviyorsun farketmeksizin oynamalısın

Tamamdır. Bana göre oyunları çok çocuksu kalıyor ama mekanikleri, uzaktan gördüğüm kadarıyla, ilgimi çekti. Bir ara bakarım.

Legend of Ace de fena değil. Çok oynamadım p2w durumunu bilemiyorum.

Moba tarzı düşünüyorsan;
MLBB: Karakter ve harita tasarımı kötü, kitlesi en fazla olan ve toksik tiplerin oynadığı bir oyun, store’da az ancak iç güncellemesi fazla, haritası ortalama ölçekte denilebilir ve karekter skilleri yetenekleri vs aşırı akıcı, sürekli etkinlik ıvır zıvır oyuncu tutma çabasında olan bir oyun, rün dizilimi aşırı masraflı uzun yeni başlayanları uğraştırıyor, maç süreleri dengesiz çünkü yeni başlayan birinin karşısına 4 senelik oyuncuda atabilir iranlı’da. Tavsiye etiyorum gereksiz bir vakit kaybı.
Wild Rift: Karakter ve harita tasarımı gayet iyi, kitlesi genellikle lol’den gelen deneyimli insanlar, store yüklemesi ve iç yüklemesi en zahmetli ve yıldırıcı olan tarafı bu, rün dizilimi ıvır zıvırla uğraşmaya gerek yok ama sıfır bilgisi olanlar için aşırı zor, karakterler aşırı hantal skill kullanıyor hissiyatı veriyor, haritası büyük ve oyunlar uzun sürüyor. Bu oyunda iyi olmak için video izlemek ve zaman öldürmek lazım. DEĞMEZ.
AOV: Karakter tasarımları en iyisi bunda ve aşırı akıcı ancak harita tasarımı rezalet. Maçlar çok kısa sürüyor ve sanki sürekli botlarla mücadele ediyormuşsunuz gibi, rün dizilmi çok karışık ve hiçte kolay kasılmıyor. Bunu indireceğin mb yazık olur öyle diyeyim çabuk sıkılırsın.
Fps tarzlarını hiç tavsiye etmiyorum. Hani Pubg,Standoff falan fps bilgisayar işidir ve telefonda aparat vs kullansan bile mantıksız.
P2w oyunlar para yatırsanda yatırmasanda sürekli eventlerle oyuncuları elinde tutma çabasında olan vakit sömürücülerdir. Bu tarz oyunların metaları çok düzensiz oluyor. Yeni güncelleme ile yeni karakter ekleyip diğer paralı aldığın karakterlerden bile güçlü halde oluyor. İşin diğer kötü tarafıda bir süre sonra ana karakterlere yardımcı eklentiler ya da mini hallerini support olarak koyacağın oyunun vakit ve nakit dinamiklerini yeniden düzenleyen olayları olması. Ant kingdom, bleach mobile 3d, clash of clans bunlardan uzak dur.
İyide ne oynanır diyorsan parana kıy ve tek seferde minecraft al derim en uzun süreli oyanyacağın ve dertsiz tasasız budur. Stick, war earn 2 die gibi oyunlarla da üzmez. Shadow Fight denenir bir süre sonra işler el becerisine kayıyor ama zevklidir.

1 Like

Minetest de olabilir hocam Minecraft’ın ücretsiz ve güçlü alternatifi sayılır. Microsoft Office ve Libre Office gibi düşünün ikisini.