Minecraft Nvidia GPU kullanm─▒yor

Merhabalar linuxu sadece 3 g├╝nd├╝r kullan─▒yorum. Yeni ba┼člad─▒─č─▒m i├žin Zorin OSÔÇÖi tercih ettim. Minecraft indirdim d├╝n orjinal launcher─▒ kullan─▒yorum oyunum korsan de─čil. Oyunu a├ž─▒p f3e bast─▒─č─▒mda oyun Nvidia GPUÔÇÖmu de─čil i┼člemcimden gelen intel kart─▒ kulland─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝m. ─░nternette ara┼čt─▒rma yapt─▒─č─▒mda __NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia minecraft-launcher komutunu buldum ve terminalde bu komutu kulland─▒─č─▒mda oyunum art─▒k Nvidia GPU ile ├žal─▒┼č─▒yor fakat s─▒k─▒nt─▒ ┼ču ki oyunu bu ┼čekilde tam ekran yapam─▒yorum. Oyunu tam ekran yapt─▒─č─▒mda donuyor. Oyunu devaml─▒ terminalden de─čilde tek t─▒kla Nvidia gpum ile a├žabilmemi sa─člayabilecek ve tam ekran yapt─▒─č─▒mda donmas─▒n─▒ engelleyecek bir ├ž├Âz├╝m ar─▒yorum.

sistem ├Âzelliklerim b├Âyle

Merhaba foruma ho┼č geldiniz. Minecraft da 2 tane tam ekran modu vard─▒ diye hat─▒rl─▒yorum. Di─čer tam ekran modunu denediniz mi acaba? ─░ngilizcesi borderless full scren gibi bir ┼čeydi :thinking:

2 Likes

Oyunu her seferinde terminalden ba┼člatman─▒za gerek yok. /usr/share/applications/minecraft-launcher.desktop dosyas─▒nda exec ile ba┼člayan yere istedi─činiz komutu yaz─▒n sonras─▒nda launcher her seferinde o komut ile a├ž─▒lacakt─▒r.

Tam ekran i├žinse a┼ča─č─▒daki modu dener misiniz?

neyi yanl─▒┼č yapt─▒m bilmiyorum hocam ama execi de─či┼čtirince b├Âyle hata al─▒yorum

Hangi LauncherÔÇÖ─▒ kullan─▒yorsunuz ? Prism LauncherÔÇÖda ayarlar sekmesinde harici kart─▒ kullan se├žene─či var.

hocam dedi─činiz bu ├Âzellik kald─▒r─▒lm─▒┼č galiba ya da ben bulamad─▒m. ilk bi alttaki arkada┼č─▒n ├Ânerdi─či moda bakt─▒m ama 9 ay ├Ânce g├╝ncellemeyi b─▒rakm─▒┼člar. sodium kurdum f11 bas─▒nca dondu sonra vanilla geri d├Ând├╝m men├╝ ayarlar─▒ndan tam ekran se├žtim b├Âyle rastgele tak─▒ld─▒m ve ├ž├Âz├╝ld├╝. spesifik olarak ne yapt─▒m bilmiyorum ama art─▒k oyun nvidia gpu ile tam ekran oluyor. ├ž├Âz├╝m ├Âneriniz i├žin te┼čekk├╝rler

hocam bu ├Ânerdi─činiz launcher neymi┼č b├Âyle ya direkt modlar─▒ launcherdan indirip g├╝ncelleyebiliyorum ┼čak diye bi ayar yapmadan da ekran kart─▒ ile a├žt─▒ oyunu, hi├žbir s─▒k─▒nt─▒ yok ├žok te┼čekk├╝rler

1 Like