Microsoft Wordpad'i Windows'tan kaldırıyor

Windows’ta Yıllardır (Windows 95’ten beri) Bulunan Wordpad’i Windows’tan Kaldırıyor.
Detaylar

Kullanan var miydi bunu :smiley:

Birkaç defa Word’e alternetif olarak bakmiştim.Zaten niye 2 tane uygulama var anlamakta güçlük çekiyorum.

1 Like

Çocukken microsoft office kurmadan ve lisans parası vermeden word’e alternatif olarak kullanıyordum. Onun harici de sadece bir “Çakma Word” hem de aynı üreticiden.

WordPad sadece bir Rich Text Format editörü olarak iyidir hoştur ama kendisinin bir Print özelliği var ki dolandırıcılıktan farksız. kardeşim eğer sayfa sayfa değil de yazdığım şey bir tuvalet kağıdıymışçasına tek sayfayı uzatabildiğin kadar uzatıyorsan ne diye yazdırma fonksiyonu sunuyorsun. hiç unutmam lise birde MS Word ile hazırladığım proje ödevini son gün kırtasiyeye çıktı almaya götürmüştüm, kırtasiyecide MS Office yoktu ve WordPad ile çıktı aldı, yazıcıdan çıkan şey felaketti. her şey kaymış, hiçbir şey olması gereken yerde değil… sonuç olarak kırtasiyenin bilgisayarına LibreOffice kurarak bir şekilde hallettim, tabii ki berbat bir çıktı için ek para da ödedim. bu da böyle bir anı

3 Likes

Kırtasiye bilgisayarına Liberoffice kurmak :sunglasses:

5 Likes

Kırtasiyeye LibreOffice kuralım Tux’a destek verelim!

3 Likes

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.