Microg Konum Sorunu

Oneplus 9 telefonuma Lineage OS microg versiyonunu kurdum her şey çok iyi gidiyor ama bir sorunum var. Konum hizmeti çok geç bulunuyor ve doğruluğu da sıkıntılı maalesef (Tüm modelleri denedim ama değişen pek bir şey olmadı). Telefonun doğrudan sensör üzerinden konumunun bulunması gibi şeyler gördüm araştırırken (GPS Locker). Yardımcı olabilirseniz sevinirim :slightly_smiling_face:

Local NLP Backend | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository.

Bunları kurup etkinleştirmek sorunlarınızı çözecektir diye düşünüyorum :blush::pray:

1 Like

Hocam bunları kurdum zaten ama sorunlar yine devam ediyor maalesef

Android kaç kullandığınız rom ve hangi microg paketini kullanıyorsunuz link atar mısınız?

Mozilla NLP’si her şehirde iyi çalışmıyor. İstanbul’da iyiydi ama eğer ki İstanbul dışındaysanız Apple NLP’si sorununuzu çözmesi lazım. O da çözmüyorsa kurulumla alakalı bir probleminiz olabilir.

microG son versiyonuyla beraber UnifiedNlp modellerine olan desteği kaldırdı, şu anda sadece Mozilla üzerinden destek veriyor.

fakat bir sonraki versiyonda LocalNlp benzeri bir destek microG’ye entegre gelecek yani daha önce bulunduğun mekânlarda daha hızlı konum sağlayabilecek

onun dışında konumunun yavaş bulunması “network location provider” ile alakalı bir durum değil GPS ile alakalı bir durum

peki şuanlık konum kullanabilmek için nasıl bir çözüm olabilir bende konum servisleri hiç çalışmıyor

Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim

1 Like

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.