MicroG Çökme Sorunu

MicroG cihazımda sık sık çöküyor. En son sürümünü kullanmadan öncede çökmeler oluyordu.

MicroG’yi nasıl kurdun? MicroG tablosundaki her şey düzgün bir şekilde işaretlenmiş mi?

Yanlış hatırlamıyorsam flashlamadım düz apk olarak kurdum. Nedeni bu olabilir.

Hangi rom’u kullanıyorsun?

self chech kısmında işaretli olmayan kısım varmı microg settings uygulamasında

Rom kullanmıyorum. One uı arayüzü.

Microg’nin çalışmasında bir sorun yok. Uyguama sık sık çöküyor lakin çalışmasından bir sorun olmuyor. Galiba çözüm custom rom yükleyerek flashlamak

Aslında o yüzden sordum, ben de bu tarz sıkıntıyla karşılaştım. Senin gibi orijinal rom üzerinde kullanacağım sırada sürekli çöküyordu.

Bazı Google uygulamalarını tamamiyle temizleyemediğimi fark ettim, güzelce temizleyip magisk modülüyle kurunca çökme problemi yaşamadım.

Bir de eğer orijinal rom ile kullanıyorsan signature spoofing özelliği yok maalesef. Google servisiymiş gibi çalışamıyor bu yüzden. Mecburen - sanırım başka yol yok - ya magisk ile root atacaksın ya da twrp kullanacaksın. Bu spoofing özelliğini kullanabilmek için smali patcher veya nanodroid kullanman gerekecek.

Açtığım başlığa da bir bak, senin gibi ilerleyip safetynet testinde takıldım ben de.

1 Like

Yanıt için teşekkür ederim. Google servislerini tekrar kontrol edeceğim olmadı custom rom arayışına girişim.

Tekrar daha açık madde şeklinde yazayım, bu sorun için 3 sebep olabilir:

1. Google uygulamaları tam temizlenmemiş olabilir.
  2. MicroG’nin sistem uygulaması olarak kurulmaması olabilir.
  3. Sistem uygulaması olarak kurulsa bile signature spoofing olmadığı için çöküyor olabilir.

Aşama 1’i universal android debloater uygulamasıyla yapabilirsin fakat bu uygulamayla kaldırdığım zaman uygulamanın silinmediğini, sadece indirilmedi olarak işaretlendiğini gördüm. Bu durumda google uygulamasında indirilmedi yazdığı için MicroG uygulamalarını kurmakta zorlandım. O uygulamadan paket listesine bakıp elle adb üzerinden tek tek kaldırdım.

Aşama 2’de Magisk modülü ile kurulum yaptığım için sistem uygulaması olarak kuruldu.

Aşama 3’te Nanodroid magisk modülü veya smali patcher kullanarak signature spoofing özelliği kazandırabilirsin

Bol şans dostum :slight_smile:

1 Like

Sevgili dostum sana ben de sordum yukarıdaki arkadaş da sordu. Bu olayı çözebilmek için elimize vermen gereken şeylerden birisi self-check listesindeki her şeyin tikli olup olmadığıdır…

Magisk ile yükleyince sorun çözüldü. Teşekkür ederim herkese. Yalnız çözüldü olarak işaretleyemedim.

Gönderilerin altındaki butondan çözüm olarak işaretleyebilirsin istersen.

Bu arada safetynet testini geçebiliyor musun ve diğer arkadaşların sorduğu gibi self-check listesindeki tikler dolu mu?

Evet tikler dolu testten geçebiliyorum.