Mi Note 10 Lite boot ekranında takılı kaldı

Telefonum Mi Note 10 Lite

İki hafta önce kameraya girdiğimde kameraya bağlanamadı hatası verip uygulamadan atmaya başladı. WhatsApp gibi uygulamalara girince de arka kameraya geçince kameraya bağlanamadı diyip kapanıyor ön kamerada sıkıntı olmuyor.

Bazen titreşim takılı kalıyor telefon sürekli titriyor aralıksız. Yeniden başlatınca sorun düzeliyor. Hatta yeniden başlatmaya çalışınca boot ekranında MI logosunda takılı kalıyor tekrar power tuşuna basılı tutarak yeniden başlatınca telefon açılıyordu.

İnternette yabancı kaynaklardan da biraz araştırdım. Önce son güncellemeyi (mevcut romu) tekrar ayarlardan indirip kurdum. Fakat telefon hiç açılmıyor logo ekranında takılı kaldı.

Telefonu yeniden başlatıyorum, ses açma tuşu + power basılı tutuyorum recovery ekranı asla açılmıyor. Sadece ses kısma + power tuşu Fastboot ekranına geçiriyor başka hiçbir şey yapamıyorum.

Fastboota bağlanınca Windows’tan adb tools ile reboot recovery komutunu bi kere kullanınca sadece ilk denemede recovery ekranına girdim oradan da safe mode ile telefon açılır diye düşünüp safe mode seçeneğini seçtim ancak yine boot ekranında takılı kaldı. Şimdi kaç kere fastboot ile recovery komutu versem de recovery ekranına geçiş yapamıyorum…

Telefon 3. yılında hiç root yapılmadı unlock edilmedi her şeyiyle orijinal. Yabancı forumlarda kamera sorununa kadar benzer şeyleri yaşayanlar olmuş kimisi recovery’e erişebilmiş kimisi hiç açamamış.

Ne yapmam gerekiyor? Bilen anlayan var mıdır? İçindeki veriler de gitsin istemiyorum MiFlash tool ile veya adb ile sadece boot.img mi flashlamam gerekiyor yeterli olur mu yoksa veriler silinir mi?

Bu tarz sorunlar her telefonda biraz farklı çözülüyor ama fastboot ekranına gelebiliyorsanız bir şekilde kurtarabilmeniz lazım.

Derinlemesine araştırma yapacak vaktim yok ama şu konuyu incelediniz mi?

https://xdaforums.com/t/mi-note-10-lite-stuck-infinite-boot-with-any-rom.4371591/

TWRP’yi geçici olarak fastboottan yükleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=UxYqnSx5htY

Böylece flashlamanız gereken şeyleri veya kurtarmanız gereken verileri alabilirsiniz.

@twoxa @Kn0 bu konuda daha fazla yardımcı olabilirler belki.

2 Likes

recovery’e neden gireceksin? telefonun bootloader kilidi açık ise gerekli olan her türlü işlemi fastboot üzerinden gerçekleştirebilirsin.