Mi flash unlock tool Linux

Herkese merhaba. Xiaomi telefonumda bootloader kilidini a├žmak istiyorum fakat LinuxÔÇÖde mi flash unlock tool yok. 3. parti sitelerin birinde buldum fakat ├žal─▒┼čt─▒rmak istedi─čimide ÔÇťenvironment k─▒sm─▒na JAVA_HOMEÔÇÖu ekleyinÔÇŁ falan diyor. Bootloader kilidini nas─▒l a├žabilirim?

Ben kendi telefonumun bootloader─▒n─▒ nas─▒l a├žt─▒m unuttum. Baya─č─▒ oldu ama tam olarak hangi yaz─▒l─▒mdan bahsediyorsan─▒z bir ba─člant─▒ b─▒rak─▒n bakal─▒m.

Ek olarak ┼č├Âyle bir konu buldum [TOOL][WIN/LIN/MAC] MiUnlockTool - Unlock bootloader of xiaomi devices on mac & linux | XDA Forums

Linux i├žin nas─▒l a├žabilece─činize dair ad─▒mlar yaz─▒lm─▒┼č bakmakta fayda var. @twoxa @Kn0 @kutay belki bu konuda daha fazla yard─▒mc─▒ olabilirler.

3 Likes

Merhaba ben ┼ču XiaoMiTool V2 - Modding of Xiaomi devices made easy adresten indirdi─čim ile a├žm─▒┼čt─▒m.
Terminal ├╝zerinden ./XMT2_Linux_20.7.28.run komutu ile ├žal─▒┼čt─▒rabilirsiniz.

3 Likes

Abi att─▒─č─▒n linki inceledim. Zaten benim yapt─▒─č─▒m ┼čey de oydu asl─▒nda. Att─▒─č─▒n linkteki download k─▒sm─▒na bast─▒─č─▒mda kar┼č─▒ma 2 tane se├ženek ├ž─▒k─▒yor. Birincisi ÔÇťDownload MiUnlockToolÔÇŁ e─čer bunu se├žersem, dedi─čim gibi ├žal─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒mda WindowsÔÇÖdaki gibi ÔÇťenvironment k─▒sm─▒na JAVA_HOME ekleyinÔÇŁ falan diyor. ─░kinci se├ženek olan XiaoMiTool V2ÔÇÖyi indirince de brave otomatik olarak engelliyor, ÔÇťbu dosya bilgisayar─▒n─▒za zarar verebilirÔÇŁ diyor. Ne yapmam laz─▒m?

XiaoMiToolv2 ├žal─▒┼čmas─▒ gerekiyor ya arkada┼č─▒nda yazd─▒─č─▒ gibi olmazsa, en k├Ât├╝ bir windows vm a├ž─▒p usb-pass-through yapabliirsiniz.

GitHub - francescotescari/XiaoMiToolV2: XiaomiTool V2 - Modding tool for xiaomi devices a├ž─▒k kaynak bir program kullanman─▒zda bir sak─▒nca yok @DogacTanriverdi

1 Like

Bu uygulama demekki java kullan─▒yor kullanmak i├žin java kurabilirsiniz.

Bende zaten JDK kurulu. Yine de Java kurdum ama ├žal─▒┼čmad─▒. Bir de sanki WindowsÔÇÖdaym─▒┼č─▒m gibi hata veriyor. LinuxÔÇÖda ortam de─či┼čkenleri var m─▒ bilmiyorum.
2023-10-27_20-14

bashrcÔÇÖye eklemen laz─▒m. veya art─▒k her ne kullan─▒yorsan klas├Âr├╝ olur. bende home dizininde bulunuyor .bashrc ┼čeklinde
export PATH=ÔÇť/home/ufuk/.flutter/flutter/bin:$PATHÔÇŁ
mesela flutter i├žin path bu ┼čekilde

which java
yaz─▒p ├ž─▒kt─▒s─▒n─▒ atarm─▒s─▒n.
Ona g├Âre ├Ânerge verelim

ERROR: JAVA_HOME is not set **and no 'java' command could be found in your PATH.**

java programi $PATH environmentinde bulunmadigi icin which java komutu da calismaz.

ls /usr/lib/jvm/*/ komutunun ciktisini paylasabilir misiniz?

Use of Java (1.8) instead of other Olarak belirtilmi┼č github sayfas─▒nda.

LinuxÔÇÖa neredeyse yeni ba┼člad─▒─č─▒m i├žin baz─▒ ┼čeyleri tam bilmiyorum. Yukar─▒daki arkada┼č─▒n dedi─či ┼čeyi yapmak i├žin .bashrc ile biraz u─čra┼čt─▒m ve galiba bir ┼čeyleri bozdum. ┼×u an terminale ne yazarsam yaziyim komut bulunamad─▒ diyor. ├ľncelikle bunu nas─▒l ├ž├Âzebilirim?
2023-10-27_22-17

xioami neden akl─▒n─▒ kullan─▒pta toolÔÇÖu mac ve linux i├žinde ├ž─▒karmam─▒┼č ki anlam─▒yorum

.bashrc dosyasini duzenlerken $PATH ortam degiskenini yanlis ayarlamissiniz. tty ekranina ctrl + alt + f1 tuslari ile gectikten sonra root olarak giris yapip nano metin editoruyle /home/dogac/.bashrc dosyasinda yaptiginiz duzenlemeyi silip kaydettikten sonra chown dogac /home/dogac/.bashrc komutunu yazip dogac kullanicisina gecis yapabilirsiniz.

Dostum ne yapt─▒n ya? Temel komutlar bile gitmi┼č. Muhtemelen sisteminde Java kurulu olmad─▒─č─▒ i├žin o hatay─▒ al─▒yordun. Sisteminin ma─čazas─▒ndan JavaÔÇÖy─▒ kurdu─čunda sorunun ├ž├Âz├╝lecek olmas─▒ laz─▒md─▒.

Bu kendin yaratt─▒─č─▒n sorun nas─▒l oldu bilmiyorum ama TTY ekran─▒na ge├žti─činde (ctr+alt+f4) de ayn─▒ sorunu ya┼č─▒yor musun? Kendi kullan─▒c─▒nla ayn─▒ sorunu ya┼č─▒yorsan root kullan─▒c─▒yla giri┼č yapt─▒─č─▒nda ayn─▒ sorunu ya┼č─▒yor musun?

Yanl─▒┼čl─▒kla /bin/ i├žerisindeki ara├žlar─▒ m─▒ sildin acaba?

1 Like

JAVA_HOMEÔÇÖu eklemeye ├žal─▒┼č─▒rken bir ┼čeyleri silip kaydettim san─▒r─▒m. Hi├žbir komut ├žal─▒┼čmad─▒─č─▒ i├žin ve sorunu ├ž├Âzemedi─čim i├žin d├╝n ak┼čam W─░ndows kurup Mi Unlock Tool olay─▒n─▒ halletim, ┼čimdi de Fedora kurdum. ┼×imdilik ArchÔÇÖa ve ileri seviye olaylara bula┼čmama karar─▒ ald─▒m. :smile: Hepinize ├žok te┼čekk├╝r ederim. Sorunu ba┼čka t├╝rl├╝ ├ž├Âzm├╝┼č olsam da bana ├žok ┼čey katt─▒n─▒z. :white_heart:

1 Like