Meditasyon hakk─▒nda tavsiyeleriniz nelerdir?

2 g├╝nd├╝r sabah ve ak┼čam olmak ├╝zere 5 dakika periyotta yap─▒yorum. A├ž─▒kcas─▒ 5 dakika olmas─▒na ra─čmen zorlan─▒yorum. G├╝n i├žinde birinin bana sesleni┼či gibi manas─▒z ┼čeyler bile akl─▒mda ses ve g├Âr├╝nt├╝ olarak canlan─▒yor. G├Âzlerimi kapatarak m─▒ yapmam laz─▒m meditasyonu yoksa d├╝z duvara bakarak m─▒? Ayakta veya oturarak m─▒ durmam laz─▒m yoksa yatar halde de olur mu? Birde meditasyon esnas─▒nda s├╝rekli akl─▒ma bir┼čeyler gelmesini nas─▒l engellerim, veya engellemelimiyim?

Herkese iyi geceler dilerim.

2 Likes

Bunun olmas─▒ normal. Daha uzun s├╝reler yap─▒nca ana d├Ânebilmeye ba┼člayacaks─▒n.

Nas─▒l rahat hissediyorsan.

Meditasyonu her pozisyonda yapabilirsin ama daha ba┼člang─▒├ž seviyesindeysen ve zorlan─▒yorsan dik bir ┼čekilde oturarak yapman─▒ tavsiye ederim. Yatarsan uyursun muhtemelen ve ayakta kalmak yorar. :slight_smile:

├ľzellikle bir meditasyon tekni─či kullanm─▒yorsan engellemeni tavsiye etmem. Zihnin bo┼čald─▒k├ža ÔÇť┼ču anaÔÇŁ geri d├Âneceksin zaten. :slight_smile:

─░ngilizcen varsa a┼ča─č─▒daki videoyu izlemeni tavsiye ederim:

1 Like

Ben oturup kendime sorular sormay─▒ ├žok seviyorum, baz─▒ konular─▒ derinle┼čtirmeye ├žal─▒┼č─▒yorum bu beni ├žok rahatlat─▒yor, daha sakin daha yumu┼čak bir insan olmam─▒ sa─čl─▒yor. Bazen de sadece durup insanlar─▒ g├Âzlemliyorum bundan da ├žok zevk al─▒yorum. Belki de g├Âzlemlerimi foruma yazabilirim.