Magisk uygulaması ile root atmaya çalışırken "fastboot is not recognized" hatası

Arkadaşlar merhaba ben magisk uygulaması ile telefonuma root atmaya çalışıyorum. Flashlama kısmında sıkıntı yaşıyorum bütün dosyalar tamam cmdyi açıyorum ama komut orda çalışmıyor. Yardımcı olabilecek varmı ? Şimdiden çok teşekkürler iyi günler.

Microsoft Windows [Version 10.6.22631.3737] (c) Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Users\immor> fastboot flash boot C:\Users\immor\OneDrive\Masaüstü\magisk_patched-27660_cvizV.img
'fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.
C:\Users\immor>|

Hocam custom recovery direkt magisk.zip dosyasını flashlayarak da root atabilirsiniz.

Flashda sıkıntı yaşıyorum windows işletim sistemi

Merhaba, öncelikle Telefon Modelini ve Markasını belirtebilirmisiniz.

1 - Gerekli Sürücüker yüklümü

2 - Android SDK Platform Tools yüklü’mü

3 - Bootloader ve/veya Mi Kilidi açık’ mı ?

Android SDK Platform Tools linki :

Android SDK Platform Tools

Redmi note 11 pro
Türkiye kayıdı yok

Dediğiniz uygulamarın hepsini kurdum yine işe yaramadı hocam bilgisayar işletim sistemim Windows bu arada 11

Bootlader açık mi kilidi kitli

Bootloader kilidinin açık olması ve Mi kilidininde açık olması lazım :slightly_smiling_face:

Altakki hatayı veriyor

Galiba HyperOS kullanıcısısınız

HyprOS yeni bir dağıtım olduğu için hakkında bir bilgim yok ama bu konu hakkında bir reddit gördüm. Eğer internetten bakarsanız sorun hakkında çözüm bulabilirsiniz :

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/19ct6jo/mi_unlock_status_error_cant_add_account/

Geri gel mi hesabından çık sonra buraya gel tekrar gir.

1 Like

Hocam siz direkt fastboot kurmamışsınız. Minimal ADB Fastboot kurup onun ana dizini içerisinde CMD çalıştırarak fastboot komutlarını kullanabilirsiniz.

1 Like
Microsoft Windows [Version 10.0.22631.3737] (c) Microsoft Corporation. Tim haklari sakladar.
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot> Fastboot flash boot magisk_patched-27000_cvizV
< waiting for any device >

hocam dediğin uygulamayı kurdum böyle kaldı bir yardımcı olur musun ?

Ya adb driverları yüklü değil yada usb de bir sorun var eskiden samsung telefonumda birşekilde fastbootd yüklemişdim ordada aynı sorun vardı cihazı görmüyordu driverları yükleyince düzeldi ancak ximide özel bir driver varmı bilmiyorum

1 Like

Adb yüklü hocam xiomai çok saçma bir model ya keşke almasaydım

Adb olduğunu biliyorum fakat Samsung için adb driverları vardı ximi için ne vardır bilmiyorum

Sorun windows’un sorunu Xiaomi’nin değil😀
Mi unlock tool’da driver kurma secenegi olmasi lazim.
https://in.miui.com/unlock/download_en.html

2 Likes

Mi Unlock Tool üzerinden driver kurmalısınız, twoxa hocamın da dediği gibi Windows’un sorunu Xiaomi’nin değil.

1 Like

merhabalar en son mesaj 3 gün önce sorunu çözdünüz mü? çözemediyseniz yardımcı olmaya çalışayım.