Mağara adamının linuxta yaşadığı sıkıntılar

Linux minte geçtim fakat bazı şeylerin ne olduğunu bilmiyorum, maalesef forumlarda ne olduğu tek tek açıklanmamış ve youtubedaki videolarda pek açıklayıcı değil, linuxun içinde her şeyi tek tek nereden öğrenebilirim bununla ilgili bilgilerin olduğu bir internet sayfası varmıdır?

Karşılaştıkça merak ederek ve araştırarak bulabilirsiniz. Konu hakkında yakın zamanda bir video yaptım:

Çoktan izledim bunu ama yetmiyor, bilgisayar dediğimiz şey çok karmaşık ve her detayını öğrenmek istiyorum maalesef bir soruyu ingilizce yazdığımda bile çoğu zaman cevap alamıyorum.

Merakınız var ve bu güzel bir şey ancak size tavsiyem ne olduğunu öğrenmeye çalışmak yerine günlük işlemlerinizi yapmayı deneyin ve sorunlarla karşılaştıktan sonra bu sorunları araştırarak hem çözüme ulaşın hem de yavaşça öğrenin. 14 yaşımda bilgisayarım eski diye Linux kurdum ilk kurduğumda ben de anlamadım ama pek çok karşılaştığım hatayı araştırarak ve doğrusuna ulaşarak şu anda az buçuk kendime göre bir şeyler biliyorum. Size de sıfırdan yüze çıkmaya çalışmanızı önermem. Motorunuzun rahatça kaldırabileceği şekilde gaza basın ki boğulma olmasın. :slight_smile:

2 Likes

Tek tek bir anda öğrenemezsin. Zamanla ve merak ederek oluyor. Özellikle vakit geçirip uğraşman gerek. Brodie Robertson da yakın zamanda bir video çekmişti onu da öneriyorum.

2 Likes