Lutris League of Legends monit├Âr sorunu

Benim 2 adet monit├Âr├╝m var biri 1920x1080 di─čeri 1366x768 ama lole girince sadece 1366x768 ekran─▒n ayarlar─▒ geliyor bir s├╝r├╝ konu bakt─▒m ├ž├Âz├╝m bulamad─▒m. Lutristen resolution eklemeye ├žal─▒┼č─▒nca direkt olarak ba┼člat─▒lm─▒yor.Hyprland.conf ile 2 monit├Ârde 1920x1080 ve hyprland.conf a 1366x768 i kapatma kodunu ekleyince di─čer ayarlar geliyor sadece tek monit├Âr ile full hd oynayabiliyorum.Benim tahminim monit├Âr id 0 olan 1366x768 olan diye onu g├Âr├╝yor hatta Neofetchte bile 1366x768 g├Âz├╝k├╝yor ├ž├Âz├╝n├╝rl├╝k.Bunu nas─▒l ├ž├Âzerim bilmiyorum.

─░lk olarak Display k─▒sm─▒ndan SDL 1.2 Fullscreen Monitor'u full hd olan monitor├╝n├╝ se├ž.

─░kincisi bu da i┼če yaramazsa gamescope paketini y├╝kle ve ayarlardan gamescopeÔÇÖu aktifle┼čtir.

Ve b├╝t├╝n bunlar i┼če yaramad─▒─č─▒ takdire olu┼čan kay─▒tlar─▒ bizimle payla┼čabilirsin.

image

Son olarak Wine Configuration k─▒sm─▒na gelip:

image

Emulate a virtual desktop k─▒sm─▒n─▒ i┼čaretleyebilirsin.

image

1 Like

Sorunun ayn─▒s─▒n─▒ bende ya┼č─▒yorum, maalesef wl-rootsÔÇÖda varsay─▒lan monit├Âr mant─▒─č─▒ olmad─▒─č─▒ i├žin hyprland vb WMÔÇÖler ana monit├Âr olarak ekran kart─▒n─▒n monit├Ârlere sa─člad─▒─č─▒ id ├╝zerinden ilk monit├Âr├╝ ana monit├Âr kabul ediyor ve ├žo─ču uygulaman─▒n ├ž├Âz├╝n├╝rl├╝─č├╝ o monit├Âr├╝n ├ž├Âz├╝n├╝rl├╝─č├╝ne g├Âre ┼čekilleniyor. Ben bir ├ž├Âz├╝m hen├╝z bulamad─▒m, oyunlar i├žin belki gamescope yard─▒mc─▒ olabilir ama gamescope ve hyprland bende iyi ├žal─▒┼čmad─▒.

SDL 1.2 Fullscreen Monitor se├žene─čini aktif edince bir de─či┼čim olmad─▒.─░kinci olarak gamescope paketini kurdum ve gamescope se├žene─čini se├žip LutrisÔÇÖden oyuna t─▒klay─▒nca play/stop olup tekrar playe d├Ân├╝p a├ž─▒lmad─▒.├ť├ž├╝nc├╝ olarak virtual desktopu daha ├Ânce denemi┼čtim o direkt olarak disable ediyor kendini,tiki a├ž─▒p ├ž├Âz├╝n├╝rl├╝k girsem bile de─či┼čmiyor.Sorun hyprland kaynakl─▒ olabilir c├╝nk├╝ hi├žbir de─či┼čiklik yapmadan KDE masa├╝st├╝nde denedi─čimde sorunsuz olarak ├žal─▒┼č─▒yor ├ž├╝nk├╝ KDE birinci ekran olarak displayden se├žebiliyorum hyprlande bu ayar─▒ ara┼čt─▒rd─▒─č─▒mda bulamad─▒m.