Lutris de ntfs ├╝zerine oyun kurma

Merhaba 2 ayd─▒r linux mint kullan─▒c─▒s─▒y─▒m benim pc de 1 adet 1 tb diskim var ntfs dosya sistemi var ve b├╝t├╝n linux ve windowsÔÇÖun kurulu oldu─ču bir adet sdd diskim var sorum su lutrisde oyunlar─▒ ntfs ├╝zerine kurabilir miyim?

e─čer kuram─▒yorsam 1 tb diski exft4 mi cevirmeliyim.

cevaplar─▒n─▒z i├žin ┼čimdiden te┼čekk├╝rler.

Merhaba, konuyla ilgili bir ba┼čka g├Ânderide bilgi payla┼čm─▒┼čt─▒m. Yusuf ipek in de ├Âzellikle NTFS disk - Lutris durumu ├Âzelinde bir video par├žas─▒ mevcut. Ona da ilgili g├Ânderide yer vermi┼čtim.

3 Likes

ben videoyu izledim ama oyunu kuraca─č─▒m hdd g├Âr├╝nm├╝yor oyunu kurmak istedi─čim adres
/mnt/785A7A885A7A42C4/Games adres bu olacak ama mnt diye bi┼če c─▒km─▒yor ayr─▒ca bu hdd ├╝zerinde b├╝t├╝n i┼člemleri yapabiliyorum te┼čekk├╝rler

Hangi a┼čamada sorun ya┼čad─▒n─▒z?

sudo fdisk -l

├ž─▒kt─▒s─▒n─▒ atar m─▒s─▒n─▒z?

problemi ├ž├Âzd├╝m normalde ntfs diski oyun kurarken g├Âr├╝nm├╝yordu bende ┼ču a┼ča─č─▒daki kodu kullanarak ├ž├Âz├╝me ula┼čt─▒m
UUID=E4E2BFE6E2BFBADE /media/ExtendedData ntfs defaults,x-gvfs-name=ExtendedData 0 3
bu ┼čekilde linux mint sistemi otomatik tan─▒yor direk media i├žinde ├žal─▒┼č─▒yor s─▒k─▒nt─▒ kalmad─▒
ÔÇťE4E2BFE6E2BFBADEÔÇŁ burda kendi hdd nin uuid kullan─▒rsan─▒z s─▒k─▒nt─▒ kalm─▒yor uu─▒d de diskler ├╝zerinden yada sudo fdisk -l bakabilirsiniz cevap i├žinde te┼čekk├╝rler

3 Likes