Logo tasarımı hakkında

Bu tamamen benim tercihim ama logo çok akılda kalıcı değil gibi daha basit ve minimal bir logo daha iyi olur diye düşünüyorum.

Sol alt tarafı simetrik değil mesela.

İlk olarak üst üste gönderi paylaşmaya gerek yok. İlk gönderini düzenleyebilirsin diğer türlü spam yapmış gibi oluyorsun. :slight_smile:

Logoyu yapay zekaya yaptırdım. :smile: Logo tasarlama yeteneğim yok maalesef. Birisi daha güzelini yapıp paylaşırsa değiştirebiliriz.

Onun ben de farkındayım da logoyu indirip yakınlaştırırsan belli oluyor uzaktan belli olmuyor şu an bunu senden başka birisinin fark ettiğini zannetmiyorum.

1 Like

Alt alta yaptığım için özür dilerim. Tamamdır.

Hocam boş zamanımda bir şeyler yapmaya çalışacağım

2 Likes

https://drive.google.com/drive/folders/1-5uWXPodaCFmkM6AGYAtiC31IqL6HoRk?usp=sharing

1 Like
Logo Anketi
0 oylayan
1 Like

3 Likes

3 Likes

Renklere ve fontlara çok da önem vermeyin. sadece görüntü olsun diye yaptım. eğerki beğenirseniz renkler ve fontları değişip (istediğiniz renk ve font) kaliteli olanı göndere bilirim! :slight_smile:

(ben profesyonel bir tasarımcı değilim, destek olmak için bildiklerimle birşeyler yapmak istedim sadece)

3 Likes

@yusufipek Sarı siyah BTT logosu ile birlikte forum renk paletinin ona göre güncellenmesi yerinde bir karar olur.

Arkası saydam 1080x1080 PNG Logo

Arkası saydam SVG Vektörel Logo (Kayıpsız)

1 Like

Ben de şöyle bir tasarım yaptım. Küçük kusurları var ama daha profesyonel arkadaşlar varsa aramızda onlara örnek olabilir. BTT Logo örneği

1 Like

Yalnız herkesten güzel logolar gelmiş. :slight_smile: Biraz daha bekleyelim belki başkaları da atar. Ondan sonra oylama yapalım halk seçsin. :smile: Teşekkür ederim atan herkese.

Evet logoyu güncelledikten sonra sitenin renk paletini de güncellemek gerekli.

2 Likes

Akşam yayında seçilebilir. Veya yarın yayın olursa

2 Likes

Akşam yayın var evet belki yayında yaparız.

3 Likes

Saydam 1080x1080 PNG logo ile kayıpsız SVG logoyu mesajıma ekledim.

1 Like

Hocam ben genel olarak logoda penguen olmasına pek sıcak bakmıyorum çünkü burası Linux forumu değil genel olarak teknoloji forumu. Ama yinede siz daha iyi bilirsiniz.

Logoda bir B harfi ve içinde yazım göstergesi şeklinde iki tane T var. Linux ve özgür yazılım ağırlıklı olduğu için altta iki tane penguen ayağı var. Gidip antilop mu koyalım logoya hocam :smile:

Hocam valla antilop kısmına çok güldüm :joy: haklısınız ama bekli gnu’nun boynuzu falan eklenebilir.

Böyle daha tatlı oldu ya, zaten ben hiçbir özgür yazılım ağırlıklı bir forum veya sitede GNU logosuna gönderme görmedim.