Logitech F710 Şarj Edilebilir Pil Önerisi

Aklımda bu pil vardı fakat 1.2v olduğunu öğrendim. F710 1.5v istiyor. Bu pillerle kullanan herhangi biri varsa deneyimini paylaşabilir mi?

Joypadi calistirir mi bilemem ama bildigim kadariyla sarjli AA pillerde standart zaten 1.2volttur. 1.5v AA bulmak imkansiz

Biraz araştırmadan sonra ben de öğrendim. Umarım deneyimi olan biri gelip konuya açıklık getirir.

Kesin konuşmak istemem ama tahminen 1.2v joypadin çalışmasına yetecektir. Şarjli kalem pil maliyeti çok yüksek olan bir şey değil. Yerinde olsam denerdim

Çalıştı ama titreşim gücünde az miktarda düşüş oldu. Belki piller tam dolu olmadığı ya da düşük kapasiteli olduğu içindir. 750Mah kullandım.

Bende AA1300mah pil kullanıyorum. Ambalajında 130mah ile 16 saat şarj edin yazıyor. Muhtemelen f710 şarj devresi pili dolu gösterdiğindeki süre ile sendeki pilin speclerinde belirtilen dolum süresinin aynı olmadığını fark edeceksin. Yani joypadle şarj yapınca göstergenin şarj doldu göstermesi doğru değil, pil aslında tam şarj olmamıştır. Zaten titreşimin takatinin düşük olduğunu fark etmişsin. Kısaca tam performans alabilmek için pili joypad yerine pil şarj cihazı ile pilin isterlerine göre şarj etmek gerekiyor.

Konuyu güncellemeyi unutmuşum. IKEA’dan pil aldım ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Titreşimde azalma yok. Hatta normal pillerin(Panasonic) aksine zamanla hissedilir bir şekilde azalmıyor.