Localhost'a Flarum kurdum ama sorunum var

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at localhost Port 80

Admin paneline giriş yapınca üstteki hatayı alıyorum. Bunu çözersem diğeri de çözülecek. Amacım, SSH ve Composer desteksiz Flarum kullanmak. İçerisine biraz eklenti ve tema kurmak istiyorum. Bu yüzden bana yol gösteriniz.

Merhaba kurulum için resmi sitesindeki yönergeleri izlediniz mi? Apache (zaten var) dışındaki gerekli paketler (PHP ve SQL) kurulu mu? Sorun olabileceğini düşündüğüm iki kısım var;

1. URL lerin yeniden yazımı ile ilgili config satırını eklediniz mi?
  2. Dosya ve klasörlerin sahiplik ve izinleri (chmod ve chown) için doğru konfigürasyon yapıldı mi?

İki numaralı kontrolde sorun yok ise bir numaralı kontrolü tekrar yapıp gene olmaz ise ilgili Issue da belirtilen adımları yapabilirsiniz. Sizin gibi aynı şekilde /admin sayfasına girdiği zaman 404 Not Found hatası alan bir kişinin açtığı bir konu.

• URL lerin yeniden yazımı ile ilgili config satırını eklediniz mi?
    Bunu nasıl yaparız?

Bu arada mysql, PHP, Composer ve PHPMyAdmin kurulu.

Kurulum rehberinde bundan bahsediyor. Kurulum rehberinde gözünüzden kaçtı sanırım. Oradaki URL i kendinize göre düzeltmeniz gerekecek. Artık hangi klasör yoluna kurduysanız onu yazmanız lazım

agg1401@agg1401:~$ sudo a2enmod rewrite
[sudo] agg1401 için parola:
Module rewrite already enabled

Aktif

/var/html/www/public dizinine kurdum ama htaccess içeriğinde o alan yok galiba ya da ben göremedim.

<Directory "/var/html/www/public">
    AllowOverride All
</Directory>

Bu girdiyi .httacces dosyanızda ilk boş satıra ekler misiniz. Daha önce yazılmamış olabilir. Siz ekleyebilirsiniz yine de

1 Like

Olmadı maalesef. Ne yapacağız? Delirmek üzereyim.

Apache’yi yeniden başlattınız mı tüm bu ayarlardan sonra?

Evet sürekli sudo systemctl restart apache2 yapıyorum.

https://hub.docker.com/r/shinsenter/flarum
Benin tavsiyem docker kullanarak kurmanız olur.

Hocam saldım, uğraşamayacağım.