Linux'un Windows'a gore oyun performansi nasildir?

Kuramam─▒┼č olsayd─▒n daha d├╝┼č├╝k fps al─▒rd─▒n diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Debian based distro bayad─▒r kullanmad─▒m nvidia driver versiyonlar─▒n─▒n hangisi repoda oldu─čunu bilmiyorum. FSR 3 baya u├žurdu─čunu s├Âylemeliyim fpsÔÇÖi bilgisayara ge├žti─čim zaman oyun ba┼člat─▒c─▒ arg├╝manlar─▒n─▒ wine versiyonunu yazar─▒m.

Ek olarak windows fps de─čerlerini atar m─▒s─▒n y├╝kl├╝yse?

Tek parametre tabi ekran kart─▒ de─čil. ─░┼člemci, ram vs gibi ┼čeyler de etkili oluyor.

2 Likes

Farkl─▒ distrolarda ve farkl─▒ kernellerde s├╝r├╝c├╝lerin performans─▒ hissediliyor. Ubuntuya kurdu─čum nvidia 340 s├╝r├╝c├╝s├╝ archlinuxa kurdu─čum s├╝r├╝c├╝den %25 lik kadar daha performansl─▒ idi.

2 Likes

Windows 10ÔÇÖda ise b├Âyle.

Ayarlar ultra,
├ç├Âz├╝n├╝rl├╝k 1080p
Ray Tracing Ultra
DLSS Q ve DLSS 3 a├ž─▒k

3-4 dk bu ┼čekilde, ortalama 111 FPS g├Âsteriyor b├Âyle.
Ekstra not: Bu oyunun a├ž─▒k d├╝nyas─▒ kadar etkileyici hi├žbir oyun yok.

3 Likes

Demo olarak g├Âstereyim FSR yerine nvidia dlss 3.0 ├žal─▒┼čsayd─▒ ne kadar fps olurdu acaba onu merak ettim

DLSS tu┼čuna basmay─▒ unutmu┼čum :smiley:

Nvidia 550.78

TKG-Proton

mangohud WINEDLLOVERRIDES="winmm,version=n,b"  PROTON_ENABLE_NVAPI=1 WINEHAGS=1 %command% --launcher-skip
3 Likes

DLSS 3 normal olarak var m─▒ yani? Tam olarak anlayamad─▒m.

Hay─▒r yok dlssg-to-fsr3 (Replace Nvidia DLSS-G Frame Gen with AMD FSR 3 Frame Gen) at Modding Tools - Nexus Mods bunun sayesinde oluyor

2 Likes

Bu ┼čekilde DLSS3 a├žt─▒n oyunda, onu g├Âsterdiniz tamam anlad─▒m. DLSS 2 falan olmadan.

Hocam bir ara LinuxÔÇÖa ge├žince teamviever a├žay─▒m bana s├╝r├╝c├╝leri kurun :D. Ben de LinuxÔÇÖta y├╝ksek FPS alay─▒m.

2 Likes

ubuntuda driver kurarken ubuntu nvidia driver kurma buna g├Âre kursan─▒z d├╝zg├╝n kurmu┼č olucaks─▒n─▒z

3 Likes

┼×imdi FPS hesab─▒ yap─▒yorum, sen 2KÔÇÖda 100 FPS al─▒yorsan benim de 1080pÔÇÖde, 140 falan almam laz─▒m herhalde.