Linux'te Eskici Misiniz Yenici Mi?

Evet biraz garip bir soru ama basit.
XMonad / Xorg / Pulse / Emacs / Arch 5ÔÇÖli si mi
Hyprland / Wayland / Pipewire / VsCodium / NixOS 5ÔÇÖlisi mi size daha cazip geliyor :laughing:

Sahsen ben asiri derecede distro degistiririm, workflow degistiririm ama sanirim her zaman eskiye bagli kalacagim. Bana gore eski demek sorunsuz workflow demek.

Sizin dusunceleriniz neler? Oo abi NixOS varken Debian neymis diyenleriniz var mi arada? Ya da Wayland varken Xorg copunu neden kullanirsin diyenler? Daha once baska forumlarda gormustum boyle diyen yenilikcileri :smiley:

1 Like

Sistemim biraz eski oldu─ču i├žin genelde eski ┼čeyleri kullan─▒yorum i3 xorg emacs vb. ama bu birazda al─▒┼čkanl─▒k.
emacs de Tsoding den g├Ârd├╝m i3 ile iyi gidiyor macrolar─▒m scriptlerim var (al─▒┼čkanl─▒k)
archlinux kullan─▒yorum g├╝ncel ama ne yaz─▒k ki nouveau kullanmak durumunday─▒m .

4gb 800mhz ram, amd athlon x2 7750 black edition cpu , nvidia geforce 8400 gs gpu .1tb harddisk.

2 Likes

Hi├žbirisiciyim. Openbox / Xorg / Pipewire / VSCodium / Arch.

2 Likes

Her turlu yeni nesil teknolojileri kullanma taraftariyim

1 Like

Ortaya karisik diyorsun :smiley:

1 Like

NixOS gordugum yere atlarim. :smile:

Hayirdir bir anda nix milliyetcisi oldun :DD

1 Like

Baya─č─▒ sevdim ya. B─▒rakam─▒yorum.

Gorurum ben seni 2 hafta sonra :smiley:

1 Like

Pantheon - Xorg - Pulse - Nano - Debian 5ÔÇÖlisi severim ben.

1 Like

Arch Linux - Sway - Pipewire ├žok g├╝zel

1 Like

Karisik yorumlar cikmaya basladi, konuyu acarken karisik bir seyler de koysa miydim demistim aslinda­čśä

1 Like

Bu da benim bu arada. :smile:

LinuxÔÇÖte ├žok eskiyim ama tam anlam─▒yla 1 y─▒l ├Ânce kullanmaya ba┼člad─▒m.

1 Like

A├ž─▒k├žas─▒ g├╝nl├╝k kulan─▒m ama├žl─▒ kulland─▒─č─▒m i├žin Arch taban─▒ benim i├žin yeterli ancak ÔÇťeskiciyimÔÇŁ diyemem. Ya┼čas─▒n Wayland ve Hyprland!

1 Like

maalesef ├žok muhafazak├ór bir kullan─▒c─▒y─▒m ama art─▒k son teknoloji bir sistemim oldu─čuna g├Âre yeni teknolojileri denemenin zaman─▒ geldi diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, ├╝┼čenge├žli─čimi ├╝zerimden atabilirsem ben de umar─▒m ÔÇťyeniciÔÇŁ olucam. : )

1 Like

Hocam sizin gene iyiymi┼č benim 2 GB ramim var .Bodhi 7.0.0 tak─▒l─▒yorum ┼ču an. Bundan ├Ânce de antiX 22 kullan─▒yordum. Heroic Games Launcher, Steam, Falkon Browser falan oyun ve g├╝nl├╝k kullan─▒m olarak kullan─▒yorum. ├ľzellikler:

Anakart: MSI 945GM3
─░┼člemci(CPU): Intel Core2 Duo E7300 2.66 ghz
Ekran Kart─▒(GPU): AMD ATI Radeon HD 2400 PRO
Disk: Hikvision C100 120 GB SSD
Ram: 2 GB

Ben ramleri sonradan takt─▒m 2 idi bi 2 de ben takt─▒m

Arch linux i3wm bo┼čta 250mb ram kullan─▒yo

Win 10 da fln bo┼čta 2 gb nerdeyse kullan─▒yo

─░3 zor geliyor bana ya. Hem antiX 160-170 MB falan. Bodhi de 250 olmasa da 280 falan.

1 Like

AntiX veya bodhi hi├ž kullanmaf─▒m hatta foruma girene kadar isimleri dahi bilmiyordum ama birka├ž ss g├Ârd├╝m wm olarak ├žok ho┼čuma gitmedi biraz eski gibi duruyor. Ben i3 ├╝ raw olarak config dosyalar─▒na ellemeden (sadece kendi startup ve key macrolar─▒m─▒ ekleyip) kullan─▒yorum.

Birka├ž tu┼ču bildikten sonra kolay, bir├žok key de kullanm─▒yorum genellikle.