Linux Mint'te TakaoMincho hatasını düzeltemiyorum

Hata

Fontconfig error: "/etc/fonts/conf.d/65-takao-mincho.conf", line 2: no element found
Fontconfig error: "/etc/fonts/conf.d/65-takao-mincho.conf", line 2: no element found

Denediklerim;

Yazı tipini silip yeniden kurmayı denedim olmadı.

Şimdi font silinmiş durumda ama bu lanet hata gitmedi. Nasıl çözeriz? Japonca yazı tipim yüklüdür. Bu sorunu çözmek istiyorum.

cat /etc/fonts/conf.d/65-takao-mincho.conf
agg1401@agg1401:~$ cat /etc/fonts/conf.d/65-takao-mincho.conf

Boş dönderdi…

Bu dosyayi silebilirsiniz

Dosya yok ki zaten. Başka bir sıkıntı var.

Dosya olmasa no such file or directory hatasi alirsiniz yalniz.
Uyariyi okursaniz bu dosyada element olmadigini soyluyor.

O zaman onu bulmamız lazım, biraz karıştıralım bakalım.

Dosyayi pkgs.org’ta tarattim. Bu dosyanin gectigi bir paket cikmadi.
https://pkgs.org/search/?q=%2Fetc%2Ffonts%2Fconf.d%2F65-takao-mincho.conf

Fontconfig’lerin olduğu dizine baktım o dosya yok. Fonts dizinine de baktım. Bir de root olarak bakayım. Maalesef bulamadım.

Zaten hatada line 2: no element found yazıyor. Direkt dosyayı silerseniz daha iyi olur.

sudo rm /etc/fonts/conf.d/65-takao-mincho.conf

Ne olur ne olmaz diye yedeğini kopyalayabilirsiniz.

1 Like

Sorun şu dosya dizinde yok.

Bunu işaretledim ama dosya mevcutmuş. Sildim onu.

1 Like