Linux Minte SQL server Express nas─▒l kurulur

ben C# e─čitimlerine ba┼člamak istiyordum ama SQL Server Express kurmam gerekiyor e─čitim i├žin s─▒k─▒nt─▒ ise ubuntu versiyonu var benim kulland─▒─č─▒m da─č─▒t─▒mda ubuntu t├╝revi biliyorsunuz ama ubuntu terminal kodlar─▒n─▒ desteklemiyor ubuntu terminal kodlar─▒n─▒ mintÔÇÖte ├žal─▒┼čt─▒rmak m├╝mk├╝n m├╝, m├╝mk├╝nse nas─▒l yap─▒l─▒yor?

Hocam Mint zaten dedi─čin gibi Ubuntu flavorÔÇÖu oldu─čundan bildi─čim kadar─▒ ile paket y├Âneticisinden di─čer komutlar─▒na kadar ubuntu ile ayn─▒ komutlar─▒ kullan─▒yor zaten. Girdi─čin komutta s─▒k─▒nt─▒ olabilir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

asl─▒nda denedim yazd─▒─č─▒m kodlar─▒ do─črudan microsoftÔÇÖun y├Ânlendirdi─či siteden ald─▒m lakin ilgin├ž bir ┼čekilde hata al─▒yorum baz─▒ komutlar yok diyor ki bunu daha ├Ânce ba┼čka bir mevzudada ya┼čam─▒┼čt─▒m linux mint forumda ancak bulabildim foruma yine bakt─▒m ama kendi forumlar─▒nda tam bir ├ž├Âz├╝m bulamad─▒m maalesef bir dedi─činiz gibi oda benim kafam─▒ kar─▒┼čt─▒rd─▒ linux minty teki terminalle ubuntu aras─▒nda ne fark diye