Linux Mint'de "ACPI region does not cover the entire command/response buffer" hatas─▒

Merhabalar Linux MintÔÇÖi yeni kullanmaya ba┼člad─▒m ve bilgisayar─▒ a├žarken ekrana:

ACPI region does not cover the entire command/response buffer

┼čeklinde bir hata geliyor, her yerde ├ž├Âz├╝m├╝n├╝ arad─▒m ancak bulamad─▒m bu sorunla ilgili yard─▒m─▒n─▒z─▒ bekliyorum.

Mod Edit: SGX uyar─▒s─▒ soruna neden olan ┼čey de─čil. Bir BIOS ayar─▒ ile SGX uyar─▒s─▒ giderilebilr.

Merhaba, foruma ho┼č geldiniz. NVDIA ekran kart─▒ m─▒ kullan─▒yorsunuz? E─čer ├Âylese driverÔÇÖ─▒ kurdunuz mu veya sisteme ilk kurulumdan sonra dahi mi hi├ž giremediniz?

SGX uyar─▒s─▒ ile ilgili olarak BIOS ayarlar─▒n─▒zda sanalla┼čt─▒rma veya direk SGX ayar─▒ var ise onu aktif etti─činiz zaman ortadan kalkacakt─▒r. Sisteminizde sanalla┼čt─▒rman─▒n aktif olmad─▒─č─▒n─▒ ve bunun zarar─▒ndan bahseden bir uyar─▒d─▒r. Ama soruna neden olmaz :innocent:

2 Likes

Evet Nvidia ekran kart─▒ kullan─▒yorum driverlar─▒ da y├╝kledim , sgx ayar─▒n─▒ a├žt─▒m denedim ancak di─čer iki kod hakk─▒nda herhangi bir ├ž├Âz├╝m bulamad─▒m .

Bu bir hata de─čil sadece lin├╝x kernelinin destekledi─či ama cihazda olmayan donan─▒mlar─▒ bildiriyor. O k─▒s─▒mlar─▒ kernel parametresine loglevel=3 ekleyerek giderebilirsin ama genel olarak hata vesaire al─▒rsan bilgi alma konusunda yard─▒mc─▒ olabilir.

─░lk defa linux denedigim i├žin bir yerlerde hata yapt─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝nd├╝m, yard─▒m ve bilgilerin i├žin te┼čekk├╝r ederim.

1 Like