Linux Mint Ses Sorunu Monster Huma H5 V3.1

Merhaba dostlar aran─▒zda yeniyim Linuxta da yeniyim. Monster Huma H5 V3.1 laptop sahibiyim. Mint kurdum ses gelmiyor. ─░nternette bir ka├ž uygulama y├╝kleyerek denedim fakat yine ses alam─▒yorum. Bu konuda yard─▒mc─▒ olacaklara ┼čimdiden te┼čekk├╝r ederim.

Bu g├Ânderiye bir bakman─▒ ├Âneririm.
Monster Humalarda lin├╝x i├žin kronik bir hata bu.

├ç├Âz├╝m├╝ bilmiyorum orada bir ├ž├Âz├╝m ├Ânerisi var.

1 Like

Bunu yapt─▒m farkl─▒ bir kaynaktan ├ž├Âz├╝lmedi. Komik bir durum monster m├╝┼čteri temsilcisi ile bile g├Âr├╝┼čt├╝m. Arkada┼č tercihinize sayg─▒ duyuyorum diyerek windowsÔÇÖa ge├ž dedi :smile:

Lin├╝xÔÇÖ├╝ icat eden adam Linus Torvalds bu t├╝r durumlar─▒n;

donan─▒m ├╝reticilerinin donan─▒m─▒n nas─▒l haberle┼čip nas─▒l bir eylem ger├žekle┼čtireceklerinin ┼čemas─▒n─▒ sistem ├╝reticilerine vermemelerinden kaynakland─▒─č─▒n─▒ yada kendileri driverlar─▒ sadece tek sisteme g├Âre ├ž─▒kard─▒klar─▒ndan

dolay─▒ ger├žekle┼čti─činden bahsetmi┼čti.

Sa─čl─▒k olsun art─▒k te┼čekk├╝r ederim her┼čey i├žin. Farkl─▒ uygulamalarla kar┼č─▒la┼čt─▒k├ža bu konuyu g├╝ncelleyece─čim. ┼×u anda bilinen bir ├ž├Âz├╝m├╝ yok.

Bluetooth kulakl─▒k varsa onu dene onlar ├žal─▒┼č─▒yormu┼č.

1 Like

B├Âyle bir ├ž├Âz├╝m var internette ama ├žal─▒┼č─▒r m─▒ bilmiyorum. Yukar─▒da da benzer bir konu a├žm─▒┼č ├Ânceden dostumuz ├ž├Âz├╝me kavu┼čamam─▒┼č maalesef.

1 Like

├ľyle kullan─▒yorum ┼ču an.

HW probe raporu payla┼čabilir misiniz?

1 Like

Te┼čekk├╝rler Yusuf ak┼čam ilk f─▒rsatta deneyece─čim. Bu mesaj─▒ g├╝ncelleyece─čim.

G├╝ncelleme:
┼×├Âyle bir ┼čey oldu.

Masa├╝st├╝ gelmedi internette ┼č├Âyle bir komut buldum
├Âncelikle
ctrl alt f1 ile komut dosyas─▒n─▒ a├žt─▒m

sisteme giri┼č yapabilmek i├žin kullan─▒c─▒ ad─▒ ve parolay─▒ girdim
ard─▒ndan
sudo apt-get install cinnamon yazd─▒m y├╝kleme yapt─▒ masa├╝st├╝ne d├Ând├╝m.

Bundan sonra as─▒l sorunuma ge├žiyorum tekrar