Linux Mint Logitech Z120 Hoparl├Âr ses sorunu

Merhabalar

Linux d├╝nyas─▒nda ├žok yeniyim. Sorunum ├žok basit gelirse ┼čimdiden kusura bakmay─▒n.

Windows 10 sistemimde y├╝kl├╝ iken Logitech Z120 hoparl├Âr kullan─▒yordum fakat ┼čuan linuxda ses ├ž─▒kt─▒s─▒ alam─▒yorum. Yard─▒mc─▒ olabilecek biri var m─▒d─▒r?

Linux Mint y├╝kl├╝ ┼čuanda bende.

1 Like

├ľncelikle foruma ho┼č geldiniz! Cihaz─▒n─▒zdan herhangi bir ses al─▒p sadece hoparl├Âr ile mi ses alam─▒yorsunuz acaba yoksa hi├ž mi ses alam─▒yorsunuz. inxi -Axxx ve ├ž─▒kt─▒s─▒n─▒ atabilir misiniz. E─čer cihazdan kulakl─▒k gibi ba┼čka y├Ântemler ile ses ald─▒ysan─▒z pavucontrol vb bir tool ile hoparl├Âr├╝n├╝z├╝ g├Ârd├╝n├╝z m├╝ acaba ?

1 Like

Monit├Âr├╝m├╝n kendi hoparl├Âr├╝ ile ses alabiliyorum ancak Logitech harici hoparl├Âr├╝m ile ses alam─▒yorum hocam.

Audio:
  Device-1: NVIDIA TU116 High Definition Audio vendor: Gigabyte
    driver: snd_hda_intel v: kernel pcie: speed: 2.5 GT/s lanes: 16
    bus-ID: 09:00.1 chip-ID: 10de:1aeb class-ID: 0403
  Device-2: AMD Family 17h HD Audio vendor: Gigabyte driver: snd_hda_intel
    v: kernel pcie: speed: 8 GT/s lanes: 16 bus-ID: 0b:00.3 chip-ID: 1022:1457
    class-ID: 0403
  Sound Server-1: ALSA v: k5.15.0-88-generic running: yes
  Sound Server-2: PulseAudio v: 15.99.1 running: yes
  Sound Server-3: PipeWire v: 0.3.48 running: yes
1 Like

Foruma ho┼č geldin! :slight_smile:

├çok ilgin├ž olsa da Linux MintÔÇÖte seninle ayn─▒ hoparl├Âr├╝ kullanan bir ki┼či NVIDIA s├╝r├╝c├╝s├╝n├╝ yeniden y├╝kledi─činde sorunu ├ž├Âzm├╝┼čÔÇŽ

D├Ân├╝p dola┼č─▒p NVIDIAÔÇÖya gelmesi ├žok komik. :smile: Belki senin sorunun onunla alakal─▒ de─čildir ama yine de NVIDIA m─▒ kullan─▒yorsun? E─čer ki ├Âyleyse MintÔÇÖin ek s├╝r├╝c├╝ler k─▒sm─▒ndan tavsiye edilen NVIDIA s├╝r├╝c├╝s├╝n├╝ indirdin mi?

2 Likes

Ho┼čbulduk :smile:
Evet Nvidia kullan─▒yorum ve NvidiaÔÇÖn─▒n bir ├žok s├╝r├╝c├╝s├╝n├╝ denedim. Hi├žbir ┼čekilde ├ž├Âzemedim. Ubuntu kurdum ┼čuanda ve ayn─▒ problem var. Att─▒─č─▒n─▒z link i├žin te┼čekk├╝rler fakat denememe ra─čmen bende ├ž├Âz├╝lmedi yada ben yapamad─▒m. Ama linux kullanmaya devam edece─čim. Bu y├╝zden vazge├žmek olmaz ki zaten ├žok da kritik bir konu de─čil benim i├žin. Yinede te┼čekk├╝rler yard─▒m─▒n─▒z i├žin.

1 Like

cok kolay cozulebilecek birsey, pavucontrol indirip oradan outputu degismeniz yeterlidir

1 Like

output u se├žmek i├žin uygulamaya ihtiya├ž yok ama dedi─čin uygulamay─▒ da denedim, de─či┼čen bir ┼čey yok

1 Like

Acaba sadece bahsetti─čin hoparl├Ârde mi oluyor? Ba┼čka bir hoparl├Âr tak─▒nca onu kullanabiliyor musun? B├Âyle bir ┼čey deneme f─▒rsat─▒n oldu mu?

2 Likes