Linux Mint dual boot kurulum sırasındaki sorum

Linux Mint kurulumu sırasında Windows’ un yanına kur dedim bu çıktı. Acaba şimdi kur dersem Linux Mint fotoğrafta görünen ‘‘Dosyalar’’ kısmını silecek mi? Bu SSD benim 2. SSD’ im bu arada.

Merhaba anladığım kadarıyla 960 GB’lık SSD’ninizin ilk ~680 GB lık kısmı Windows için ayrılmış. Kurulum yöneticisi arta kalan ~290 GB lık boş kısma Linux Mint’i kurmayı planlıyor. Eğer devam ederseniz normalde boş alana yerleşecek ve bir dosyanızı silmeyecek. Size söylediği şey bu. Ama ufak bir hatırlatma gene yapayım her zaman için bir hata oluşma ihtimalini göz önünde bulundurun. Benim başıma böyle bir sorun hiç gelmedi. Ama geldiği zaman da hazırda dosyalarımın yedeği olduğu için sorun yaşamam. :hugs:

2 Likes

Abi teşekkür ederim. Orda devam ettiğimde 2 tane diski biçimlendiriceğine dair bir uyarı çıktı. Yinede yardımın için çok teşekkür ederim. Bu arada Windows o diskte değil 500 GB lık başka bir SSD nin içinde. Bide bilgisayarı bitek ben kullanmıyorum, ortak kullanım. Eğer tekrar Linux Mint’ i kurmaya kalkışırsam söylediklerinizide göz önünde bulundurucam. Tekrar çok teşekkür ederim. :slightly_smiling_face:

1 Like