Linux Mint Cinnamon'da (x11) Redshift (mavi işık filtresi) Çalışmıyor. Hangi Redshift alternatifleri var? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

redshifti (mavi işık filtresi uygulaması) açtığımda altta ampül simgesi beliriyor ordan uygulamanı enabled veya disabled yapsam bile hiçbir fark hissetmiyorum. Bu sorunu nasıl çöze bilirim? hw-probe gibi debug alıp atmam gereklimi yoksa çokda ciddi bir şey yokmu. Uygulamanın çalışmadığını veya çalışsa bile doğru ayarın yapılmadığını düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Salam qardaşım.Hansı distrodu?

Wayland kullanıyorsanız Redshift çalışmaz. Hangi dağıtım hangi masaüstü ortamını kullanıyorsunuz?

Ek olarak ne olur konu açarken birazcık hata kaydı paylaşın, mesela redshift terminal üzerinden de çalışan bir uygulama ve bir uygulamayı başlattığında açılmıyorsa terminale yazarak çıkan hatayı bizimle paylaşın. Müneccim değiliz…

echo $XDG_SESSION_TYPE ve redshift -l 41.008240:28.978359 yazdığında çıkan sonuçları bizimle paylaşır mısın?

aleykum salam. mint olmalıdı (ubuntu edition)

üzgünüm Yusuf abi x11 ve wayland hakkında bir bilgim yoktu. Sanırım sizin verdiğiniz koda göre x11 olmalı.
image

Çalışıyor gözüküyor. Akşam vakti o komutu kullanırsan muhtemelen ekranın sarı olacak.

Hocam bir de

redshift -l 41.008240:28.978359 -m randr -t 3000:3000

komutunu dener misiniz?

Pardus 23 ile yeni gelen gece ışığını kullanabilirsin.

Ekran kartı driverların düzgün kurulu olmayınca çalışmıyor diye biliyorum.

Çalışıyor gözüküyor. Akşam vakti o komutu kullanırsan muhtemelen ekranın sarı olacak.

biran düzeldiğini sandım sarı renk oldu olmasına ama çıldırdı ekran bi kırmızı oluyo bi maviye geri dönüyor sarı oluyor derken uygulamanı disabled yapsam bile quit e bassam bile düzelmedi uygulamasnı sildim şimdilik yeniden yükleyicem belki bir katkısı olur.

Ekran kartı driverların düzgün kurulu olmayınca çalışmıyor diye biliyorum.

zaten mint ne driver varsa oto yüklüyor update managerde sıkıntı yok

Hocam ben Redshifte alternatif istiyordum ama bu program Redshifte alternatifi geçtim Redshift ile çalışıyor. Aslında Redshifti ayarlamak için grafik arayüzlü bir uygulama baya iyi mantıklı da Redshiftin üstüne 3 bilmediğim paketde kurmak sadece Redshifte birkaç ayarlama yapmak için mantıkı gelmedi bana açıkcası.