Linux Mint 21.2'ye GTA nasıl yüklenir?

Yaklaşık 4 aydır Mint kullanıyorum sorunsuz indirebiliyordum çoğu oyunu hatta denemek için CS 1.6 yükleyeyim dedim sorunsuz yüklendi ama nedense GTA 3 indirmeye çalışıyorum bir kaç adım oluyor ilerle ilerle diyorum en sonda yükleye bastığım zaman crash veriyor işin ilginç yanı eskiden böyle bir hata vermiyordu acaba bir dll dosyası falan mı eksik diye düşündüm ama buraya yazayım dedim bunun çözümünü bilen var mı ?

https://www.protondb.com/app/1546970 burada belirtilen ayarlar ile deneyiniz. Proton-ge ile de deneyiniz. Ekran kartınız nedir?

Definitive edition değilde orjinal versiyonunu indirmeye çalışıyorum neden indirme sırasında hata verdiğini anlayamadım bir türlü

https://www.protondb.com/app/12100 Steam’den mi indiriyorsunuz? Öyleyse proton aktif mi? Proton 5.13 ile dener misiniz? Hata veriyorsa hatayı söyler misiniz?

Protonsuz çalıştırabiliyordum oyunu Steam le bir ilgim yok aslında CS .1.6 yı da Steam den indirmemiştim zaten acaba dağıtım da mı bir sıkıntı var 21.1 le de denemiştim onda da olmamıştı

Oyunu nasıl kuruyorsun? Lutris üzerinden kuruyorsan hata çıktısını paylaşman lazım.

Lutris üzerinden en son ge sürümüyle kurulumu yapmayı dene. Dediğin gibi çökme olursa hata kaydını paylaş.

3 Likes

Düz bir şekilde tarayıcıdan indirmiştim oyunu rar biçiminde wine seçili olarak açıyordum exe. Yi lutris üzerinden de kurulabiliyorsa bir deneyeyim yine olmazsa hata kısmını paylaşırım teşekkür ederim ilgin için yusuf abi

1 Like

bütün lutris güncellemelerini yaptım ama sonuç yine aynı

counter strike da sıkıntı yaşamıyorum mesela

Dostum normalde arkadaki kayıtları atman lazımdı ama arkada da bir hata vermiyor zaten. Oyunu repack olarak bir yerden indirmişsin ve muhtemelen repack dosyaları bozuk ya da kullandıkları repack sisteminde sorun var. Tavsiyem ya tekrar indir dosyaları ya da farklı bir yerden indir.

Pardus ta da bir deneyeyim dedim ama orada da işe yaramadı Windows kullanırken sorunsuz yüklüyordu böyle bir hata vermemişti hiç sistemi sıfırlayıp denedim bir kaç kere yine aynısı olup duruyordu evet wine her exe yi çalıştıracak diye bir şey yok bunu biliyorum ama önceden olupta sonradan olmaması çok tuhaf çözülemeyecek sanırım bu Windows a geri dönmekte istemiyorum bir yandan çünkü aşırı ısınma yapıyor bu ısınma sonucunda günde 5 kez kendiliğinden kitlenme yapıyor mavi ekran vermesi zaten olmazsa olmazı linux a geçince baya rahatlamıştım ama bunu da çözemedim bir türlü ne yapmamı önerirsin Yusuf abi dediğin şeyi de denedim sonuç alamadım

1 Like

oyunun dosyaları tamamen sağlam windowsta kendi düşüncemi söylemem gerekirse linuxu ilk merak edişim windowstan durduk yere sıkılmamla başladı lise zamanım da da göstermişlerdi zaten o zamanlar windows varken kim kullanıyor bunu demiştim ama tükürdüğümü yaladım gerçekten ve kesinlikle amacım fanboyluk yapmak falan değil öyle olsaydı burada olmazdım zaten sevgili Yusuf ipeği de bu sayede tanımış oldum linuxun önünün windowstan daha açık olduğunu düşünüyorum şahsen çünkü herhangi bir şirkete bağlı değil ve istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz windowsun aksine ve linux candır gerçekten bunca zaman windowsu nasıl kullandım bilmiyorum

2 Likes

sorunu çözdüm abi meğersem oyunu başka bir dosyaya kopyalayıp c diskine atmam gerekiyormuş c diskine atınca düzeldi dağıtımdan kaynaklanan bir sorun değilmiş yani yardımınız için teşekkür ederim çözüm olarak işaretleyeceğim

1 Like