Linux KDE'de Discord uygulaması arka planda durması

Merhaba, bazen linux da Discord arka planda duruyor. İnstanların konuşma sesi vs. gelmiyor ses gelmediğini fark edince Discorda girdiğim zaman donmuş ve yeniden yüklenmeye başladığını görüyorum. Genelde daha çok arka planda işler yaparken oluyor. Bu sorun kde kullanırken oluyor. Aynı sorunu Fedoradayken de oluyor. Şimdi Garudada da aynı şekilde oluyor. İnternette bir türlü sorunu bulamadım veya nasıl yazacağımı bilemedim. Şu an BetterDiscord kullanıyorum kullanmadığım zamanlarda da aynı sorun oluyor. Laptop kullanıyorum. Optimus Manager ile sadece nvidia ile kullandığım halde de aynı sorun yaşıyorum. Sadece KDE sevdiğim için Kde ile belirtmek istedim belki sorun Kde den dir diye.

Şu an kullandığım;
X11 Nvdia
Garuda, Arch Linux

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Discord’u tray’e attığında sesler mi donuyor? Wayland kullanıyor olsaydın muhtemelen istemciden dolayı derdim ama X11 kullandığını belirtmişsin.

Buradaki tavsiyem discordu terminal üzerinden başlatman olur ve hatayı aldığın zaman kayıtlarda garip bir şey var mı bakmalısın. Veya buraya atabilirsin.

Discord’da hata ayıklama nasıl olur başka türlü bilmiyorum. Senle benzer sorun yaşayan birisi varsa belki yazabilir.

1 Like