Linux için gamepad sürücüsünü nasıl kurabilirim

Klasik mahalle bilgisayarcısında satılan ps2 gamepad aynısı olan gamepad var tüm tuşları çalışıyor ama analoglarda sorun var soldakini sağ çevirince sağdaki yukarı algılıyor onu düzeltmeye yarıyan uygulama varmı ? fedora kullanıyorum

Oyun kolları için antimicrox adlı bir uygulama var. Belki işe yarayabilir.

bu uygulamada sorunsuz çalışıyor diye gösteriyor ama steamda ve diğer oyunlarda analoglar sorunlu çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim ?

Bende Monster Pusat gamepad var bluetooth ve kablolu seçenekleri var fakat linux bluetooth listesinde bile görmüyor monster gamepadini

lsusb çıktısını paylaşın.

USB’ni düzgün bir şekilde algılıyor. Spesifik aratma yaptım ama benzer sorunla karşılaşan birisini bulamadım. Sorununu nasıl çözebileceğinle ilgili üç önerim var:

1. GitHub - AntiMicroX/antimicrox: Graphical program used to map keyboard buttons and mouse controls to a gamepad. Useful for playing games with no gamepad support. yazılımıyla butonları ayarla.
  2. GitHub - sezanzeb/input-remapper: 🎮 ⌨ An easy to use tool to change the behaviour of your input devices. yazılımıyla butonları ayarla.
  3. Çalıştırdığın oyunu Steam’den aç (oyunu steam’den almadıysan bile .exe olarak ekleyip Steam üzerinden çalıştırabiliyorsun) Steam ayarlarından gamepad stilini istediğin gibi seçebiliyorsun.
2 Likes