LineageOS ve MicroG kullanırken Safetynet sorunu

Arkadaşlar selam uzun zamandır geçmek istediğim Lineageos’a geçiş yapmıştım ancak MicroG kurulumunu Yusuf’un videoda gösterdiği şekilde kurmama rağmen Safetynet hatasından kurtulamadım tekrardan eski ROM’a döndüm ama hala aklımda Lineageos var ve Gapps ile kullanmakta istemiyorum bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok mutlu olurum.

Telefon Marka/Model: Xiaomi Redmi Note 11 pro 4G (viva)

1 Like

Bunun için bir magisk modülü var

Hocam bunuda kullandım ama olmadı maalesef

Merhabalar, foruma hoş geldiniz :slight_smile:
LineageOS varsayılan olarak safetynet’i bypass etmiyor. Bunun için magisk modülleri kullanılıyor.
Ne yazık ki Google yakın zamanda bu modüllleri engellemek için patchler yapmaya başladı. En son CrDroid ekibi safetynet’i yeniden bypass etmişti ama ne zaman patchleneceği belli değil. Cihazınız için varsa CrDroid kurup deneyebilirsiniz.

2 Likes

Teşekkür ederim. CrDroid vardı sanırım bu gece tekrar LineageOS kurup biraz kurcaladıktan sonra halledemezsem deneyeceğim.

Edit: Arkadaşlar sorunu crDroid ile çözdüm. “crDroid” kurduktan sonra “MicroG-Gapps” Magisk modülünü kurdum. Telefonu yeniden başlattıktan sonra ayarlardan “Sahte paket imzası” bölümünden “MicroG Services Core” uygulamasına izin verdim ve sorunum çözüldü.

2 Likes

Peki LineageOS ile MicroG kullanamanın bir çözümü yok mu?

Neyin çözümü yok mu hocam

Safetynet’i yeniden bypass edilmesi veya MicroG’nin tam çalışmasını sağlamak.

Forum sitelerinde araştırmalarıma göre lineage os için microg kurulumu için ya patch yapacaksınız ya da microg kendi sitesinde oto patchlenmiş sürümlerinden kullanacaksınız. Biraz meşakkatli bir iş, uğraşacak zamanım yok maalesef.

Spoof signature ile ilgili bir sorun sanırım.

Not: Patchlenmiş microg lineage os sürümlerinin her telefona uyumlusu microg nin sitesinde yok.