Librewolf Plasma integration çalışmıyor

Firefox’ta çalışıyor ama Librewolf’da Plasma integration eklentisi çalışmıyor nasıl çözebilirirm?

Arch kullanıyorsanız direkt şu paketi yükleyebilirsiniz: AUR (en) - librewolf-extension-plasma-integration

Arch kullanmıyorsanız da paketin yaptığına dikkat edecek olursanız:

install -Dm644 extension.xpi "${pkgdir}/usr/lib/librewolf/browser/extensions/[email protected]"

# https://librewolf.net/docs/faq/#how-do-i-get-native-messaging-to-work
  mkdir -p ${pkgdir}/usr/lib/librewolf
  ln -s /usr/lib/mozilla/native-messaging-hosts "${pkgdir}/usr/lib/librewolf/native-messaging-hosts"

Yani muhtemelen

mkdir -p /usr/lib/librewolf
  ln -s /usr/lib/mozilla/native-messaging-hosts "/usr/lib/librewolf/native-messaging-hosts"

yaptığınızda çalışması gerekli.

2 Likes

Abi usr’nin başına / koymamışsın bende neden olmadığını ararken mkdir ile dizin falan oluşturdum sonra yanlışlıkla native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/native-messaging-hosts/ gibi bir döngü oldu bende düzeltmeye çalışırken /usr/lib/mozilla/native-messaging-hosts dizinini sildim yanlışlıkla her şey mahvoldu

1 Like

Sorun yok o dizini tekrar oluştur veya en kötü Firefox’u sil tekrar kur zaten profiline zarar vermemişsin. :slight_smile: Yaşattığım sorun için üzgünüm, ben de kopyala yapıştır yapıp gerekli kısımları silerken / silmişim gözden kaçmış. Bütün bunlara rağmen girdiğin komuttan her zaman sen sorumlusun.

Benim hatam dikkatsiz davrandım, /usr/lib/mozilla/native-messaging-hosts’u silmiştim nerden kopyalim ve firefox’u “apt reinstall” ile yeniden kurmak işe yaramadı ilk silip sonra yükli mi?

sudo apt purge firefox
sudo apt update && sudo apt install firefox

Deneyin bir hocam @anonim

Yalnız bu ana klasöründeki .mozilla klasörünü de siler mi? Öyleyse bütün verileri gidecek onu belki yedeklemesinde fayda olabilir.

O klasörün içi boş diye biliyorum zaten normalde elle açsan da olması lazım.

Paketi silince .mozilla silinmiyor diye biliyorum hocam. Genelde paket silinince o config dosyaları silinmiyor.

Oh ben çok yanlış anlamışım. Aynı şeyi librewolf için yapın firefox değil.

Çözümü bilen yok mu?

Yazdilar zaten. Bunlari dene diye.:

yanlış anladım dedi ya ve onu denedim olmadı

Librewolfu hangi yolla yüklediniz?

librewolf deposundan

Dostum o klasörün içi boş. Elle açabilirsin. Yukarıda da yazdım aynısını. sudo mkdir açmakistediğinklasöryolu

bir dosya vardı plasma integrationlu bir şeydi

abi içi boş değildi diyorum yeni klasör açmak işe yaramadı için de bir dosya vardı normalde

Dostum o klasörün içi boş. Örnek olarak sanal makinemdeki Arch Linux’un fotoğrafını atıyorum.

image

Sen bir eklenti kurduğunda oraya dosya atıyor. Zaten bu gönderide bahsettiğim bağlantılama olayını bu yüzden yapıyoruz.

Sen zaten plasma-entegration çalıştırmak istiyorsun. Yapman gereken o klasörü boş şekilde açmak ve plasma-browser-entegration paketini yeniden kurman.

org.kde.plasma.browser_integration.json dosyası var